En İyi Antivirüs Programları 2023

En iyi antivirüs programları içeriğimizde sizlere kullanabileceğiniz ücretsiz antivirüs programlarını sunacağız. Aynı zamanda antivirüs programlarının detaylı açıklamalarını da sizlere göstereceğiz. Bu sayede içeriğimizi okuduktan sonra antivirüs programları hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

En İyi Antivirüs Programları

En iyi ücretsiz antivirüs programlarını bilgisayarınıza yüklerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunur. Bu noktalardan en önemlisi programın kullanıcılara yüksek güvenlik sunmasıdır. Aynı zamanda ücretsiz antivirüs programları edinmek de önemlidir. Çünkü ücretli programlardan elde edebileceğiniz güvenliği ücretsiz programlar ile de sağlayabilirsiniz.

Ülkemizde ve dünyada sıklıkla tercih edilen antivirüs programları şu şekildedir:

  • Avast Free Antivirus
  • Microsoft Windows Defender
  • Malwarebytes Anti-Malware
  • Kaspersky Free Antivirus
  • Bitdefender Antivirus

Yukarıdaki antivirüs programları en iyi antivirüs programları arasındadır. Bilgisayar kullanıcıları tarafından sıkça kullanılan bu programlar hem ücretsiz hem de oldukça kalitelidir. Programların resmi internet sitelerine girerek kolay bir şekilde antivirüs programlarının kurulumlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus

Avast Free Antivirus en iyi antivirüs programları arasında en çok tercih edilen ve kaliteli programlardan birisidir. Çoğu kullanıcı tarafından tercih edilmesinin en büyük nedeni programın kişiselleştirilebilmesi ve VPN hizmetidir. Ancak VPN hizmetinin bilgisayarı yavaşlattığı da söylentiler arasındadır. Ek olarak diğer antivirüs programlarına göre daha sık tarama yaptığı da söylenebilir. Bu konuları göz önünde bulundurarak Avast kullanıp kullanmayacağınıza karar verebilirsiniz.

Microsoft Windows Defender

Microsoft Windows Defender

Windows ile birlikte çalışabilen antivirüs programlarından birisidir. Windows’un içerisinde dahili çalışabildiği için de ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Özellikle de düşük sistemli bilgisayarlarda başarılı performans sağlar. Microsot Windows Defender programını diğer antivirüs programlarından ayıran en büyük özellik ebeveyn kontrolünü kullanıcılara sunmasıdır. Çok profesyonel olmadığı için eğer bilgisayarınıza temel düzeyde tarama yapmak isterseniz edinmeniz gereken program Microsoft Windows Defender’dır.

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti-Malware

Malwarebytes Anti- Malware programının tam anlamıyla bir antivirüs programı olduğunu söylemek yanlıştır. Ancak antivirüs programınızın belirlediği zararlı yazılımları yok etmekte oldukça işlevsel olduğu söylenebilir. Daha önceden yüklenmiş olan antivirüs programlarınız ile birlikte çalışabilir ve koruma seviyenizi artırmada kullanılabilir. Ek olarak diğer antivirüs yazılımlarında bulunmayan reklam yazılımlarını kaldırma özelliği de bu programda bulunuyor.

Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky Free Antivirus

Kaspersky kullanıcılar arasında en popüler olan antivirüs programlarından birisidir. Kaspersky ile ücretsiz bir şekilde zararlı yazılımlara karşı korunabilirsiniz. Diğer antivirüs programları gibi size farklı özellikler sunmasa da koruma işlemini en iyi yapan programlardan birisi olduğu söylenebilir. Arayüz olarak başlangıçta biraz karmaşık gözükebilir ancak alıştıktan sonra herhangi bir sorununuz kalmayacaktır. Düşük ve orta seviyeli bilgisayar sistemlerinde oldukça başarılı işler çıkarır.

Bitdefender Antivirus

Bitdefender Antivirus

Bitdefender Antivirus ile temel seviyede ücretsiz bir koruma sağlayabilirsiniz. Çok geniş özellikler sunmayan bu program kötü amaçlı yazılımları engellemektedir. Düşük seviyeye sahip bilgisayarlarda başarılı bir şekilde çalışması en dikkat çekici ve önemli özelliklerindendir. Arayüz olarak kullanımı oldukça kolaydır. Tasarıma hızlı bir şekilde alışabilirsiniz.

Sonuç

En iyi antivirüs programları adlı içeriğimizde sizlere performans ve kullanım açısından en kullanışlı antivirüs programlarını listeledik. Aynı zamanda bu programların kullanım amaçlarını da detaylı olarak açıkladık. Eğer listede yer almasını istediğiniz başka programlar varsa bizlere yorum bölümünden ulaşabilirsiniz.

En çok kullanılan antivirüs programları nelerdir?

Kaspersky, Bitdefender ve Avast en çok kullanılan antivirüs programları arasında yer alır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu