En İyi Powerbank Markaları (2024)

En iyi powerbank markaları adlı içeriğimizde sizlere en kullanışlı powerbank markalarından bahsedeceğiz. Aynı zamanda 2024 yılında kullanıcıların sıklıkla tercih ettiği powerbank markalarını sizlere sunacağız.

En İyi Powerbank Markaları

En İyi Powerbank Markaları

Günümüz teknolojisi ile birlikte mobil cihazların ihtiyaç duyduğu enerji günden güne artmaktadır. Powerbanklerin kullanımı da bundan dolayı bir hayli yükselmiştir. Bu güç sağlayıcılar günlük hayatta kullandığımız akıllı telefon, tablet ve diğer taşınabilir cihazları kullanırken kullanıcıların işine yaramaktadır. Mobil cihazları şarj etmekte kullanılan powerbankler, yüksek bataryaları ve hızlı şarj gibi özellikleri ile de gün geçtikçe gelişmeye devam ediyor.

Okumaya Değer: Android Güncelleme Almayan Telefon Güncelleme

En İyi Powerbank Markaları (2024)

Kendilerine göre farklı özelliklere ve avantajlara sahip birçok powerbank markası bulunmaktadır. Bu markaların içerisinde kullancıların en çok tercih ettiği powerbank markaları şu şekildedir:

 • Baseus
 • Philips
 • Belkin
 • Ttec
 • Anker
 • BuffLabs
 • Piili
 • Apple Magsafe
 • Xiaomi Mi Ultra Compact

Yukarıda yer alan powerbanklar sıklıkla tercih edilen ve barındırdıkları özellikler ile birlikte kullanıcıları en çok memnun eden markalardır.

Baseus

Baseus

Baseus, mobilitesi ile birlikte kolayca yanınızda taşıyabileceğiniz hızlı ve güvenli bir şarj imkanı sunan powerbank markalarından birisidir. Modellerinin mAh değeri genel olarak 10000 ve 20000 arasında değişiklik göstermektedir. Bu powerbank markalarında dolmuş olan şarj miktarını gösteren LED göstergeler de yer almaktadır. Ek olarak 3 tane USB girişi ile birlikte birden fazla cihazı da aynı anda şarj edebiliyorsunuz. Dayanıklı bir yapıda olmasından dolayı da kullanıcılarına uzun süre kullanım imkanı da sunmaktadır.

Philips

Philips Powerbank

Philips, teknoloji dünyasının en büyük markalarından birisidir. Powerbank modelleri ile birlikte 30000’e kadar varan modelleri ile birlikte kullanıcılarına büyük avantajlar sunmaktadır. Hızlı şarj özelliği ile birlikte herhangi bir zaman kaybı yaşamanızı da önler.

Akıllı telefon ve tabletlerinizde kolay bir şekilde kullanabileceğiniz Philips powerbankler, birden fazla cihazı da aynı anda şarj etmenize olanak sağlar. Şarj göstergeleri ile birlikte de dolum yapılıp yapılmaması gerektiği konusunda da kullanıcıları uyarmaktadır. Çeşitli renkleri ve farklı tasarımları ile birlikte de estetik olarak da kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor.

Belkin

Belkin

Yüksek kapasiteli Belkin marka powerbankler mobilitesi ile birlikte birçok kişi tarafından tercih ediliyor. Birden fazla cihazı aynı anda şarj ederken 78 saatten fazla bir pil ömrü de kullanıcılarına sağlıyor. LED göstergeleri ile birlikte de powerbank’teki şarj durumunu kontrol edebilirsiniz.

Ttec

Ttec

Ttec, birbirinden kaliteli powerbank modelleri ile birlikte mobil cihazlarınızın enerji ihtiyaçlarını kolay bir şekilde çözüyor. Modellerinin yüksek şarj kapasiteleri ile birlikte de kullanıcıların ilgisini toplamayı başarıyor. Kablolu ve kablosuz modelleri bulunan Ttec powerbankler, her cihaz için yüksek şarj kapasitesi sunmaktadır. 50000 mAh bulunduran modelleri bile bulunmaktadır. Manyetik tutuş özelliği sayesinde kulaklık gibi diğer aksesuarlarla da uyum içerisinde çalışabilmektedir.

Anker

Anker

Anker powerbank modelleri farklı tasarım ve sunduğu kapasitelerle birlikte çeşitli bir ürün yelpazesine sahiptir. Bütün ürünleri yüksek pil kapasitesine sahip ve hızlı şarj özelliği sunmaktadır. Aynı zamanda ek güvenlik teknolojisi de içermektedir. MultiProtect adı verilen bu teknoloji ile birlikte cihazların güvenliği üst seviyeye çıkarılıyor.

BuffLabs

BuffLabs

BuffLabs powerbank modelleri; standlı, manyetik ve kablolu olmak üzere çeşitli powerbank modellerini kullanıcılarına sunmaktadır. Eş zamanlı olarak birden fazla cihazı aynı anda şarj edebilme özelliğine de sahiptir. Sıcaklık kontrolü ve voltaj koruması gibi özellikleri ile de cihazlara ekstradan güvenlik de sağlamaktadır. 10000 mAh kapasitesinde bulunan modelleri farklı renk seçeneklerine de sahiptir.

Piili

Piili

Sıklıkla tercih edilen powerbank markaları arasında yer alan Piili yenilikçi teknolojiyi kullanarak manyetik özelliği ile kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu özellik ile koruma çipleri otomatik bir şekilde tanınıyor ve verilecek akım uygun olarak ayarlanıyor. Bu sayede şarj esnasında ekipmanların güvenliği konusunda herhangi bir sorun yaşamamış oluyorsunuz. Şık tasarımlara sahip bu powerebankler oldukça da yüksek performansı kullanıcılarına sunabiliyor.

Apple MagSafe Battery Pack

Apple MagSafe Battery Pack

iPhone kullanıcılarının en iyi powerbank markaları arasında gösterdiği Magsafe, kompakt tasarımı ve iPhone 12 ve üstü modelleri kablosuz olarak şarj edebiliyor. Birçok avantajı bulunan ürünün önemli bir dezavantajı da bulunmaktadır. Sıfırdan tam şarj yapamaması, kullanıcıların canını en çok sıkan noktalardan birisidir. iPhone 14-12-12 Pro Max modellerinde yalnızca yğzde 40 şarj kapasitesi sunmaktadır. Pro ve standart modellerde bu oran yüzde 60’a çıkarken mini modellerde 70’e kadar çıkmaktadır. 1460 mAh kapasitesi bulunan MagSafe iPhone modelleri ile tam entegre olabilmektedir.

Xiaomi Mi Ultra Compact

Xiaomi Mi Ultra Compact

En iyi powerbank markaları arasında yer alan Xiaomi Mi Ultra Compact modeli küçük yapısı ve güçlü şarj özellikleri ile ön plana çıkıyor. Ürün yaklaşık olarak 10000 mAh’lik bir kapasiteye sahip ve Mi 10 Pro modeli bu ürünle tam olarak 1,6 kez şarj edilebilmektedir. 22,5 W hızlı şarj desteği de bulunan powerbank ile aynı anda 3 cihaza kadar şarj edebilirsiniz. Gerilim ve akım koruma özelliği de barındırmaktadır. Tam bir fiyat performans ürünü olduğu söylenebilir.

Powerbank Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Powerbank Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli mi?

Powerbank alırken kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bu noktalar şöyledir:

 • Powerbanklerin güç kapasiteleri oldukça önemlidir. Cihazlarınızı kaç kere şarj edebileceğinizi belirler. mAh sembolü ile gösterilir. Minimum 10000 değerindeki powerbankler alınmalıdır.
 • Daha yüksek watt ya da amper değerine sahip powerbankler seçilmelidir. Bu sayede daha hızlı bir şekilde cihazlarınızı şarj edebilirsiniz.
 • Cihazların çıkış ve giriş portlarına da dikkat edilmesi gerekmektedir. Satın almadan önce hangi cihazlarınız için kullanacağınızı belirlemelisiniz.
 • Güvenlik de powerbanklerin barındırması gereken önemli konulardan birisidir. Aşırı akım gönderme ve kısa devre kontrolü gibi özelliklerin cihazınızda bulunmasına özen göstermelisiniz.
 • Powerbankler hafif ve küçük bir tasarıma sahip olmalıdır. Çünkü powerbank’i sürekli olarak yanınızda taşıyacaksınız.
 • Kablosuz şarj imkanı, led ekran gibi özellikleri bulunan modelleri tercih ederek de çok daha rahat bir powerbank kullanımı elde edebilirsiniz.
 • Cihazlarınızla olan uyuma da bakmalısınız.

Yukarıdaki özellikleri göz önünde bulundurarak sizin için en iyi powerbank markaları arasından tercihinizi yapabilirsiniz.

Sonuç

En iyi powerbank markaları adlı içeriğimizde sizlere konu hakkında detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda en iyi powerbank markaları konusunda da sizlere gerekli önerileri yaptık. Ek olarak powerbank alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıkladık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu