PUBG Mobile En İyi 2 Parmak Ayarı

PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı içeriğimizde sizlere PUBG Mobile oyuncularının en merak ettiği ayarları açıklayacağız. Bu ayarları kullanarak oyunda kendinizi daha hızlı bir şekilde geliştirebilirsiniz. Aynı zamanda bonus olarak da PUBG Mobile 4 parmak ayarı ve PUBG Mobile 3 parmak ayarı konusunda da sizleri bilgilendireceğiz.

PUBG Mobile Parmak Ayarları

PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı konusunda araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. PUBG Mobile, oyuncularına özelleştirilebilir bir parmak ayarı seçeneği sunar. Bu sayede de oyuncuların oyunlarını geliştirmesine ve daha eğlenceli vakit geçirmesini sağlar. Kişisel tercihinize ya da oyunu oynadığınız cihaza göre farklı parmak ayarları tercih edebilirsiniz.

PUBG Mobile 2 parmak ayarı oyuncuların bazıları tarafından daha rahat bulurken bazıları 3 ya da 4 parmak ayarı ile oynarlar. Çoğu profesyonel PUBG oyuncusunun ise kolaylık sağladığı ve ateş ederken hareket imkanı sağladığı için 4 parmak ayarı kullandığı biliniyor.

PUBG Mobile oynarken kullanıcılar parmak ayarlarına alışmak için zamana ihtiyaç duyabilirler. Bundan dolayı da antrenman sahasında çokça pratik yapılması gereklidir. PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı, 3 parmak ayarı ve 4 parmak ayarını sizler için derledik.

PUBG Mobile 2 Parmak Ayarı

PUBG Mobile 2 Parmak Ayarı

PUBG Mobile 2 parmak hassasiyet ayarı varsayılan olarak gelir. Aynı zamanda ergonomik açından kullanıcıları için en uygun ayar 2 parmak ayarıdır. Ancak çoğu zaman rakipleriniz ayarların ergonomik olmasına özen göstermiyor. Oyundaki rakipleriniz kontrolün daha fazla kendisinde olmasını istediğinden dolayı genellikle 3 parmak ya da 4 parmak ayarı kullanıyor. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde de 3 parmak ayarı ve 4 parmak ayarı hakkında sizi bilgilendireceğiz.

PUBG Mobile 2 parmak ayarı kodu kullanılırken ekranın sol bölümünü hareket etmek için kullanırsınız. Bu şekilde düşünüldüğünde sol parmaklarınızın çok boşta kaldığını düşünebilirsiniz. Ancak sol parmaklarınızın görevi burada oldukça büyüktür. Çünkü PUBG Mobile oynarken sürekli olarak hareket ediyor olmanız gereklidir. Ekranın sağ bölümünde ise sağ parmaklarınızı kullanarak nişan alma, lootlama ve ateş etme gibi diğer özellikleri kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile oynanışınızı etkileyecek küçük bir tüyo da vermek istiyoruz. Ekranınızın sol orta bölümüne, sol baş parmağınız ile basmak için bir ateş etme butonu koyabilirsiniz. Bu ayarın yapılmasının en büyük sebebi koşarken ateş etmemeniz gerekmesinden kaynaklanır. Çünkü eğer koşarak ateş etmeye devam edersiniz rakibinizi vurma ihtimaliniz neredeyse yoktur. Aynı zamanda Sniper kullanan kişiler için yürüme butonu otomatikman işlevsiz bir duruma gelmektedir. Sonuç olarak sağdaki parmaklarınızla yönünüzü değiştirirken sol parmaklarınızla ateş edebilirsiniz. Bunların yanı sıra ateş etme butonunuzun sağ alt kısımda bulunduğundan da emin olun. Bu sayede PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı için gerekli adımları tamamlamış olursunuz.

PUBG Mobile 3 Parmak Ayarı

PUBG Mobile 3 Parmak Ayarı

PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı yerine 3 parmak ayarı arayan kişiler de aşağıdaki talimatları uygulayabilirler. PUBG Mobile 3 parmak ayarı için şu şekilde bir düzen kullanabilirsiniz:

  • Nişan alma sağ alt köşeye çekilerek baş parmak ile basılabilecek bir hale getirilir.
  • Hareket ve yön vermek için sol alt köşe kullanılır. Aynı zamanda navigasyonun bulunduğu yer sol parmaklara denk gelecek şekilde uygunca ayarlanır.
  • Ateş etmek için gerekli buton sol üste çekilir. Bu bölgedeki ateş etme butonunu sol işaret parmağınız ile de kullanabilirsiniz.

PUBG Mobile 3 parmak ayarı işlevsellik anlamında 4 parmağa kıyasla daha kötüdür. 4 parmak PUBG oynamayı sevmeyenler ya da beceremeyenlerin kullandığı bir yöntemdir. Kullanıcıların çoğu bu yöntemi kullanmaz. En çok kullanılan parmak ayarları 4 parmak ayarı ve 2 parmak ayarıdır.

Eğer mobil oyunlara ilginiz varsa mobildeki en iyi araba oyunları adlı içeriğimize de göz atabilirsiniz.

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı

Pubg Mobile 4 Parmak Ayarı

Profesyonel oyuncuların ve gelişmiş oyuncuların en çok kullandığı yöntem PUBG Mobile 4 parmak ayarıdır. En başarılı sonuç veren yöntemlerdendir. Aktif bir şekilde 4 parmak ayarında oyunu oynayabilirsiniz. Ancak oynaması oldukça zordur. Çünkü parmaklarınız zorlanabilir. PUBG Mobile 4 parmak ayarı için şu adımları izleyebilirsiniz.

  • Ekranın üst bölümüne nişan alma ve ateş etme butonlarını yerleştirebilirsiniz. Bu butonları işaret parmaklarınız ile kontrol etmeniz en doğrusudur. Hangi butonu sağa ya da sola koyacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz.
  • Ekranın sol alt kısmında hareket etme butonu bulunur ve bu butonu sol baş parmağınız ile kontrol edebilirsiniz.
  • Sağ alt tarafa dönme hareketi için kullanılan buton konulur. Yönünüzü döndürmek için kullanılan bu butonu sağ baş parmağınız ile kontrol edersiniz.
  • Daha az kullanılan gaz, loot ve kapı gibi butonlar sağ bölümde yer alır. Bu kontroller için sağ baş parmağınızı kullanmak daha uygundur.

Yukarıdaki adımları uygulayarak en iyi PUBG Mobile 4 parmak ayarlarına ulaşabilirsiniz. Başlangıçta bu ayarlarda oynamak sizler için zor olabilir. Ancak alıştıktan sonra 4 parmak ayarı en beğendiğiniz ayar olacaktır.

Sonuç

PUBG Mobile en iyi 2 parmak ayarı adlı içeriğimizde sizlere en iyi 2 parmak ayarı hakkında detaylı bilgiler sunduk. Aynı zamanda 3 parmak ayarı ve 4 parmak ayarı hakkında yapılabilecekleri anlattık. Ayarların yapımını içeriğimizden okuyup uygulayarak PUBG Mobile’da kendinizi geliştirebilirsiniz.

PUBG'de ÜŞN ne demektir?

PUBG Mobile’da ÜŞN “Üçüncü Şahıs Nişancı” anlamına gelmektedir. BŞN ise “Birinci Şahıs Nişancı” demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu