Telefonda Oynanabilecek Strateji Oyunları

Strateji oyunları bilgisayar üzerinden oynandığında her zaman daha tatmin edici olmuştur. Ancak günümüzdeki kur açısından düşünürsek strateji oyunları fiyatları oldukça yüksek ve bütçe zorlayıcı konumda. Oyunlardaki fiyat artışının her platformu etkilediğini söylemek mümkündür. Ancak telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasındaki fiyatlar diğer platformlara kıyasla daha makul olduğu görülebilir. Aynı zamanda ücretsiz strateji oyunları bölümünde de kaliteli seçenekleri bulabilirsiniz. Eğer sizler de mobil strateji oyunları ile keyifli vakit geçirmek isterseniz aşağıdaki listemize göz atabilirsiniz. Listemizde yer alan oyunlar en iyi telefon strateji oyunları arasındadır.

En İyi Mobil Strateji Oyunları

Akıllı telefonların günümüzdeki gelişmiş halleri ile birlikte yüksek kalitedeki çeşitli oyunlar mobil cihazlarla kolaylıkla oynanabilir hale gelmiştir. Aynı zamanda PC üzerinden oynanabilen çoğu strateji oyunu mobil olarak da piyasaya sürülmüştür ve sürülmeye de devam etmektedir. Bu oyunlar çoğunlukla halihazırda bulunan oyunların küçültülmüş ve sınırlama getirilmiş halleridir. Ancak sınırlı olmalarına rağmen kalitelerini kaybetmezler. Sizler de kendinize telefonda oynanabilecek strateji oyunları arıyorsanız en iyi mobil strateji oyunları 2023 listesi sizlerle:

  • Command & Conquer: Rivals™ PVP
  • Rise of Kingdoms
  • Langrisser
  • Mushroom Wars 2
  • Rise of Cultures: Kingdom game
  • Lords Mobile: Tower Defense
  • Clash of Clans
  • Clash Royale
  • Plague Inc.
  • The Battle of Polytopia

Yukarıda yer alan oyunlar telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasında en popüler olanlarıdır. Eğer yazımızın devamını okursanız daha fazla strateji oyununu sizlere detaylıca açıklayacağız. Ayrıca eğer listede yer almayan ve olmasını istediğiniz bir oyun varsa bizlere yorum kısmından bildirebilirsiniz.

Rise of Kingdoms

rise of kingdoms webp

Rise of Kingdoms, en çok oynanan mobil strateji oyunları arasında yer alan bir oyundur. Oyunda kendi medeniyetinizi kurarak medeniyetinizi geliştirebilir, ordunuzu güçlendirebilir ve diğer oyuncular ile eş zamanlı bir şekilde savaşlara girebilirsiniz.

Command & Conquer: Rivals™ PVP

Command & Conquer: Rivals™ PVP

Command & Conquer: Rivals, gerçek zamanlı mobil strateji oyunlarından birisidir. Telefonda oynanabilecek strateji oyunları anlamında gelişmiş yapısı ile en beğenilen oyunlar arasında yer alır. Oyunda ordunuzu yöneterek düşmanlarınızı yok etmeniz asıl amacınızdır. Strateji anlamında oldukça kapsamlıdır. Savaşçılarınız yönetmesi için komutan seçerek oyuna başlıyorsunuz. Her komutanın da farklı özellikler barındırdığı bu oyunda farklı stratejilerle oyun tarzınızı konuşturmalısınız. Rakiplerinizin meydan okumalarını en iyi şekilde başarıya ulaştırmaya çalıştıracaksınız.

Oyunu Android ve IOS üzerinden kolay bir şekilde indirebilirsiniz. Ek bilgi olarak Command & Conquer: Rivals anroid en iyi strateji oyunları arasında oldukça yüksek sıralarda kendisini göstermektedir. 

Langrisser

Langrisser

Langrisser, anime tarzında grafiklere sahip telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasında yer almaktadır. Android versiyonu içerisinde tamamen Türkçe uyumlu dil desteği de bulunur. Oyun içerisinde kahramanlarınızı geliştirerek rakibinize karşı üstün gelmeye çalışmaktasınız. Arkadaşlarınız ile birlikte de oynayabildiğiniz bu oyunda, sıra tabanlı stratejik savaşların yanı sıra gerçek zamanlı savaşlar da bulunur. Bu savaşlarda da boss’ları öldürmek ana amacınızdır. Lonca adı verilen topluluklarla diğer oyuncularla sosyalleşebilir ve düşmanlarınızı yok edebilirsiniz. Yok ettiğiniz düşmanlardan kazandığınız puanlarla da karakterlerinizi geliştirebilirsiniz.

İçerisinde 300’den fazla bölümün yer aldığı bu oyunu indirmek için Android ya da IOS mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Mushroom Wars 2

Mushroom Wars 2

Mushroom Wars 2, telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasında en kolay oynanışa sahip oyundur. Karmaşık olmaktan çok uzak olan bu oyun gerçek zamanlı stratejik oyunlar arasında büyük bir ilgi görmektedir. Oyunu öğrenmesi oldukça kolay olsa da bu Mushroom Wars 2’nin kalitesiz bir oyun olduğunu göstermez. Oyunun görevleri bazı zamanlarda oldukça zorlayıcı olabilir.

Mushroom Wars 2 oyununda mantardan oluşan bir üssünüz bulunmaktadır. Üssünüzü geliştirerek haritanızdaki hedefleri yerine getirmeye çalışıyorsunuz. Aynı zamanda da kabileniz ile birlikte yeni keşifler peşinde koşuyorsunuz. Arkadaşlarınızla birlikte toplam 4 kişiye kadar oynama imkanınız bulunan Mushroom Wars 2’yi Android ve IOS mağazalarından indirebilirsiniz.

Rise of Cultures: Kingdom Game

Rise of Cultures: Kingdom Game

Listemizde yer alan en kaliteli telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasındadır. İnsanlık tarihini konu alan Rise of Cultures: Kingdom Game oyunu ile şehirler kurarak çeşitli kültürleri keşfedebilirsiniz. Oyunda şehrinizi geliştirmek için elinizden geleni yapmanız gerekmektedir. Başarıya ulaşmanın en temel yollarından birisi de bilimden yararlanmak olacaktır.

Kurduğunuz şehirleri güçlendirirken karşınıza belli zorluklar çıkacaktır. Bu sorunları ister zor yoldan ister kolay yoldan halledebilirsiniz. Oyun tarzınızı kendiniz belirleyeceksiniz. Rise of Cultures: Kingdom Game oyununu ücretsiz bir şekilde Android ve IOS mağazalarından indirebilirsiniz. Aynı zamanda bu oyun Android en iyi strateji oyunları arasında da sıralamaya girmiş nadir oyunlardan birisidir.

Lords Mobile: Tower Defense

Lords Mobile: Tower Defense

Hikaye anlamında ilgi çekici bir oyun olan Lords Mobile: Tower Defense, telefonla oynanabilecek strateji oyunları arasında büyük ilgi görmektedir. Oyunumuzun hikayesi ilk imparatorun ölümü ile başlıyor. Daha sonrasında topraklarımızı rakiplerimizin elinden almamız bekleniyor.

Oyunda kurmanız gereken güçlü ordular bulunuyor. Aksi takdirde rakiplerinizi alt etmeyi düşünmemelisiniz bile. Bu zorlu savaşta size yardımcı olacak karakterler arasında cüceler, deniz kızları, kara elfler ve steampunk robotlar yer alıyor. Ancak, sahip olduğunuz savaşçılarınızı güçlendirmeniz gerekmekte. Bunun yanı sıra, yapılarınızı da güçlendirmelisiniz.

Lords Mobile: Tower Defense mobil oyununu hem Android hem de iOS platformlarında indirip oynayabilirsiniz.

Clash of Clans

Clash of Clans

 

Mobil strateji oyunları denildiğinde Clash of Clans oyunundan bahsetmeden geçmek olmaz. Telefonda oynanabilecek strateji oyunları bu oyunu ilham alarak yapılmıştır. Şehir kurma, strateji üretme ve lonca sahibi olma gibi önemli özelliklere sahip olan CoC, Android ve iOS işletim sistemlerinde kolay bir şekilde indirilip oynanabilmektedir.

Clash Royale

Clash Royale

Clash Royale, dünyanın en iyi mobil strateji oyunları arasında yer alır. Diğer oyuncular karşı savaşların içerisine girdiğiniz bu oyunda kulenizi savunmanın yanı sıra kart oyunları da yer almaktadır. Oyunda, iki oyuncu birbirleri ile düelloya girerek düşmanının üssünü yok etmeye çalışmaktadır. Oldukça rekabetçi bir oyun olan Clash Royale, aynı zamanda kendine ait bir e-Spor topluluğuna da sahiptir.

Plague Inc.

Plague Inc.

İnsanlığın sonunu getirmek için bir hastalık yaratmaya çalıştığınız Plague Inc. oyunu telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasında en popüler oyunlardan birisidir. İnsanları öldüren bir virüs geliştirdiğiniz oyunda virüslerini geliştirmek adına pek çok strateji ve gelişme bulunmaktadır. Diğer strateji oyunlarına oranlar daha yenilikçi bir konuya sahip olan Plague Inc. oyunu, aynı zamanda da oldukça eğitici bir oyundur.

The Battle of Polytopia

The Battle of Polytopia

The Battle of Polytopia, oldukça kapsamlı bir mobil savaş stratejisi oyunudur. Telefonda oynanabilecek strateji oyunları kapsamında kendine has oynanışı ve yapısı ile dikkat çeker. Rakipleriniz ile savaşarak belirli alanları kazanmaya çalıştığınız bu oyunda askeri üstünlüğü ele almak için yeni teknolojiler geliştirmek de mümkündür. Oyunun sahip olduğu güçlü sunucular sayesinde diğer oyuncular ile savaşırken hiçbir şekilde internet problemleri ile karşılaşmazsınız. Bu da The Battle of Polytopia oyununu en iyi çok oyunculu mobil oyunları arasında yer almasını sağlıyor. Bunun dışında oyunun sahip olduğu grafikler de bu oyunu en iyi mobil strateji oyunlarından birisi yapıyor.

Rome: Total War

Rome: Total War

Rome: Total War, eski bir PC oyununun mobil versiyonudur. Eski bir oyun olmasına rağmen grafiksel anlamda birçok oyuncuyu tatmin edebilir. Oyundaki detaylar ve gerçekçilik en önemli noktalar. Aynı zamanda oyun PC üzerindeki gibi rahat bir şekilde oynanabiliyor.

Oyunun fiyatı birçok oyuncu için dezavantajlı olabilir. Bir mobil oyun için yüksek fiyatlar ödemek kullanıcıları rahatsız edebilir. Ancak Rome: Total War fiyatını sonuna kadar hak eden strateji oyunları arasındadır. Oyunu satın aldıktan sonra uzun süre boyunca başından kalkamayabilirsiniz.

XCOM 2

XCOM 2

“Yeni çıkan mobil strateji oyunları ile ilgilenmiyorum, bana eskilerden sağlam bir oyun lazım.” diyenler için XCOM 2 tam sizlere göre. Oyunda uzaylılar gezegeninizi işgal ediyor ve birliklerinizi toplayıp onlara karşı durmanız gerekiyor. PC bölümünde çoğu oyuncu tarafından büyük ilgi gören bu oyunu mobil platformlarda da aynı kalitede oynamak oldukça değerli. Oyunu indirmek için Android ve IOS mağazalarını ziyaret edebilirsiniz.

Tropico

Tropico

Tropico oyun serisi en sevilen strateji oyunları arasında yer almaktadır. Oyunumuzda bir lider rolüne bürünerek, yaşadığımız adanın ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Yeni bir adayı detaylıca yönetiyoruz şeklinde de ifade edilebilir. Tropico serisi PC üzerinde elde ettiği başarı ile birlikte mobilde de bu başarısını sürdürüyor. Oyunun en büyük dezavantajlarından birisi fiyatıdır. Ancak yüksek kalitede bir mobil strateji oyunu tavsiyesi isterseniz Tropico oyunu denenmek için çok uygundur.

Civilization VI

Civilization VI

Civilization serisi PC üzerinde büyük başarılara imza atmış oyun serilerinden bir tanesidir. PC üzerindeki bu başarısını mobil platformlara da taşımayı başaran bu oyun birçok oyuncu tarafından keyifle oynanmaktadır. Oyunu mobil olarak indirdiğinizde 60 tur olarak oynayabildiğiniz sınırlı bir sürümünü deneyimleyebilirsiniz. Daha sonrasını oynamak için ise oyunu satın almanız gerekir.

Civilization VI telefonda oynanabilecek strateji oyunları arasında başı çeken isimlerden birisidir. Bundan dolayı oyunu satın alırken tereddüt etmenize gerek kalmaz. Çünkü oyun size ödediğiniz miktarın hayli fazlasını eğlence olarak sunabilir. Ancak bu oyunu oynamak için güçlü performans özelliklerine sahip bir telefonunuz olmasına dikkat edin. Aksi takdirde FPS ile ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu