Bisiklet Direksiyonu Nasıl Yükseltilir?

Bisiklet direksiyonu nasıl yükseltilir, adlı içeriğimizde sizlere bisiklet direksiyon yükseltme hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda bisiklet gidon uzatma konusuna da değineceğiz.

Bisiklet Direksiyonu Nasıl Yükseltilir?

Bisiklet direksiyonunun nasıl olması gerektiği konusu kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Ancak temel olarak bakıldığında gidonunuzun genişlik ayarı omuz genişliğinde olmalıdır. Aşırı geniş ya da dar gidonlarla bisiklet sürmeye kalktığınızda sürüş konforunuz düşer, dönüş yeteneğiniz azalır. Aşırı dar gidonlarla da ciğer kapasitenizi azaltır ve performansınızda büyük düşüşler ortaya çıkar. Gidon genişliğinin ayarlanması için kesilerek kısaltma yapılır.

Bisiklet Gidonu Neresidir?

Bisiklet Gidonu Neresidir

Bisiklet gidonu bisikletin gidonuna verilen isimdir. Gidon boğazı ise gidonu maşa dikmesine ve bisiklete bağlayan nesnedir. Buna gidon boğazı denilir.

Gidon Yükseltme Ne İşe Yarar?

Gidon, motosiklet ve bisikletlerin ön tekerleğine yön verme işlevini gerçekleştiren bir çubuktur. İki ucunda da tutma yeri bulunmaktadır. Doğru beden pozisyonunu yakalamak için de gidon yükseltme aparatları kullanılmaktadır.

Bisiklet Koltuk Ayarı Nasıl Olmalıdır?

Bisiklet Koltuk Ayarı Nasıl Olmalıdır

Bisikletinizin boy ayarını yapmanın en doğru yolu oturduğunuz pozisyonda pedal en alttayken diz ekleminiz tam açık olacak şekilde yapabilirsiniz. Ayak tarak kemikleriniz pedalla temas halinde olmalıdır. Bu şekilde hem rahat bir sürüş elde edersiniz hem de pedala tam güç verebilirsiniz.

Uzun Gidon mu Kısa Gidon Mu?

Uzun gidon ve kısa gidon arasında belli başlı farklar bulunmaktadır. Uzun gidonlarda bisiklet ile olan uzaklığınız artar. Bundan dolayı da yüksek hızlara çıktığınızda daha az duyarlı hissettirir ve dengeli bir yol tutuşu sağlar. Kısa gidonlarda ise hissiyatınız azalır ve hassas bir yol tutuşuna sahip olursunuz.

Sonuç

Bisiklet direksiyonu nasıl yükseltilir adlı içeriğimizde sizlere bisiklet gidon yükseltme hakkında bilgiler sunduk. Aynı zamanda bisiklet direksiyonu nasıl yükseltilir konusunu detaylıca açıkladık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu