En İyi Akü Markası

En iyi akü markası adlı içeriğimizde sizlere dünyanın en iyi akü markalarını açıklayacağız. Aynı zamanda en iyi akü markası hangisidir sorusuna cevap vereceğiz.

En İyi Akü Markası

En iyi akü markası

Listemizde yer alan akü markaları kullanıcı memnuniyeti, performans ve dayanıklılık göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır. Bu ürünler farklı markaların güvenilir modelleri arasından seçilmiştir. Doğru akü seçimi yaparak aracınızın elektrik kullanımını ultra düzeyde karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda sürüş keyfinizin de sorunsuz gerçekleşmesini sağlarsınız. En iyi akü markası arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Duracell Advanced
 • Varta D24 540 EN Blue Dynamic
 • Mutlu Akü SFB 540
 • İnci Akü 700 EN
 • İnci AGM 760CCA
 • Mutlu 720A EFB
 • Banner AGM
 • Varta Akü 950A

Okumaya Değer: En İyi 10 Votka Markası

Duracell Advanced

Duracell Advanced

Duracell Advanced yüksek performans, dayanıklılık ve sağlam marş gücü ile aracınızın enerji ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılamaktadır. Lider otomobil üreticilerinin sıklıkla tercih ettiği akülerden bir tanesidir. Avrupa’da üretilmektedir.

Özellikle de yeni nesil otomobillerde kullanılan Duracell Advanced, zorlu kış koşullarında bile gösterdiği yüksek performans ile büyük ilgi toplamaktadır. Hızlı şarj olma özelliği ile enerji yenilenmesini çok kısa sürede yapabilmektedir.

Starter akülerde kalsiyum teknolojisi kullanır. Bu özellik ile birlikte akünün daha uzun ömürlü ve dayanıklı olması sağlanır. Ek olarak tam kapalı bir akü olduğundan dolayı herhangi bir bakım gerektirmez. Diğer akülere kıyasla %30 oranında daha güçlü performans sunar.

Varta D24 540 EN Blue Dynamic

Varta D24 540 EN Blue Dynamic

En iyi akü markası listesinde olmazsa olmaz akülerden bir tanesidir. Avrupa standartlarına uygun olarak üretilmektedir. PowerFrame ızgara teknolojisini kullanır ve yüksek performansa sahiptir. Diğer akülerle kıyaslandığında %20 daha düşük hava kirliliği yapmaktadır. Bu sayede de kullanıcıların beğenisini büyük oranda toplamaktadır.

Mutlu Akü SFB 540

Mutlu Akü SFB 540

Kullanım ömrü bazında en kaliteli akü modellerinden birisidir. Kısa devre dayanımı üzerindeki etkileri ile kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Diğer akülere göre %25 daha az enerji tüketmektedir. Aynı zamanda bakım gerektirmez. Bu sayede oldukça kullanışlıdır.

İnci Akü 700 EN

İnci Akü 700 EN

En çok tercih edilen akü modelleri arasında yer almaktadır. Araçların bütün enerji gereksinimlerini karşılayacak şekilde üretilmektedir. Aynı zamanda gelişmiş teknolojisi ile birlikte bakım gerektirmez. Ek olarak yüksek marş basma gücü ile de kullanıcıların ilgisini çekmektedir.

İnci AGM 760CCA

İnci AGM 760CCA

Bu akü modeli genellikle Start – Stop özelliği bulunan araçlar için tasarlanmıştır. Benzersiz performansı ile de kullanıcıların dikkatini çekmektedir. 760 amper marş akımı özelliği ile birlikte yüksek şarj edebilme imkanına sahiptir.

Mutlu 720A EFB

Mutlu 720A EFB

Mutlu akünün bu modeli en iyi akü markası listesi içerisinde olması gereken ürünler arasında yer alır. Muadili akülere göre 3 kat daha uzun ömürlüdür. Sulu tipte bir aküdür. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir ve 12V 70Ah gücünde çalışmaktadır.

Varta E39

Varta E39

Dayanıklılığı ile öne çıkan Varta E39, listemizdeki en çok satan aküler arasında yer almaktadır. Diğer akülere kıyasla %20 daha az enerji harcar ve daha az çevreye zarar verir. Aküde PowerFrame ızgara teknolojisi kullanılmaktadır. Bu teknoloji sayesinde yüksek marş performansı ortaya çıkmaktadır.

Banner AGM

Banner markasının AGM modeli AGM teknolojisini kullanılarak tasarlanmıştır. Tam olarak bir fiyat – performans ürünü olduğu söylenebilir. Araç kalkışı sırasındaki performansa büyük oranda etki etmektedir. Birçok kullanıcı tarafından da olumlu dönüşler almaya devam etmektedir.

Varta Akü 950A

Varta Akü 950A

Standart akülere kıyasla çok daha dayanıklıdır. 3 kata kadar daha dayanıklı olduğunu söylemek mümkündür. Ürün 12V 105 Ah gücünde çalışmaktadır. Start – stop arabaları için kaydadeğer bir fark yaratmaktadır. AGM teknolojisinin kullanıldığı bu akü 29 kg ağırlığındadır.

Akü Çeşitleri ve Özellikleri

Akü Çeşitleri ve Özellikleri

Akü modelleri nikel demir, nikel kadmiyum, gümüş ve çinko gibi içeriklerine göre çeşitlendirilir. Akü çeşitleri şu şekildedir:

 • Sulu Akü
 • Kuru Akü – Jel Akü

Sulu Akü Nedir?

Sulu Akü Nedir?

Mevsim koşullarına göre su eklenmesi yapılarak kullanılan akülere sulu akü denmektedir. Diğer bir ismi de bakımlı aküdür. Sulu akünün özellikleri şu şekildedir:

 • Sulu aküleri özellikle de sıcak yaz aylarında düzenli bir şekilde kontrol etmek gerekmektedir.
 • Akülerdeki su seviyesi plak seviyesinin altına düşmemelidir.
 • Akü sarsılmalardan etkilenmeyecek şekilde sabitlenmelidir. Ayrıca şarjsız kalmamalıdır.

Yukarıdaki özellikleri göz önünde bulundurarak sulu akünüzün bakımını yapabilirsiniz.

Kuru Akü veya Jel Akü Nedir?

Kuru Akü veya Jel Akü Nedir?

Su ya da asit gibi malzemelere ihtiyaç duymadan çalışan aküler kuru akü sınıfına girmektedir. Bu akülerden en bilinenleri jel akülerdir. Jel aküleri sulu akülerden ayıran özellikler şunlardır:

 • Jel aküler %75 oranda daha fazla kapasiteye sahiptir.
 • Fiyat olarak daha pahalı olmasına rağmen daha yüksek performans sunarlar.
 • Çevreye herhangi bir zararları bulunmamaktadır.
 • Çok daha dayanıklıdırlar.
 • Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Tekneler, güneş enerjisi sistemleri, otomobiller gibi araçlarda kullanılır.

Yukarıdaki farklar jel ve sulu aküleri birbirinden ayıran en önemli özelliklerdendir. Akü tercihinizi bu özellikleri göz önünde bulundurarak yapabilirsiniz.

Sonuç

En iyi akü markası adlı içeriğimizde sizlere en kaliteli akü markaları hakkında detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda akü çeşitleri ve özellikleri konusunda sizleri aydınlattık. Jel akü ve sulu akünün farklarını açıkladık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu