Dövmeye Rötuş Ne Zaman Yapılır?

Dövmeye rötuş ne zaman yapılır adlı içeriğimizde sizlere dövme rötuş nedir ve dövme rötuş neden yaptırılır hakkında bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda yazımızın tamamını okuduktan sonra dövme rötuş ücreti konusunda da bilgi sahibi olacksınız.

Dövme Rötuş Nedir?

Dövme Rötuş Nedir

Dövmelerin rengi, canlılığı ve detayları dövmenin daha güzel görünmesi için oldukça önemlidir. Dövme yaptırmış kişiler yaklaşık olarak 6 aylık bir dönemden sonra dövmelerinde bozulmalar görebilir. Gölgelemede düzensizlikler, renk bozulmaları ve tasarımlar derinizde kötü bir dövme oluşmasına neden olabilir. Ancak bu sorunlar kalıcı değildir.

Dövmenize rötuş yaptırarak bu sorunları giderebilirsiniz. Rötuşlar, iyileşen dövmeye detaylar eklenmesi, renklendirilmesi ya da kusurların kapatılması gibi durumlarda kullanılır. Dilerseniz halihazırdaki dövmenin üzerine yeni bir dövme yapılarak da rötuş yapılabilir. Eski dövmenizin üzerinden geçerek de dövmenizi daha canlı hale getirebilirsiniz.

Dövme Rötuş Neden Yaptırılır?

Dövme Rötuş Neden Yaptırılır

Dövmelerinize rötuş işlemi yapmak orijinal dövme yaptırmaktan daha kolaydır. Hem daha az zaman hem de daha az çaba gerektirir. Ancak yine de dikkatli olunması gerekir. İnsanların rötuş yaptırmasının en büyük nedenleri arasında şunlar gösterilebilir:

  • Dövme yapan kişi, dövmenin tarzına göre birkaç hafta ya da ay sonra rötuş yapılmasının gerekli olduğunu söyleyebilir.
  • İyileşme sürecinde dövmeye gerekli bakımlar yapılmazsa dövmenin üzerinden tekrar geçilmesi gerekebilir.
  • Kaşıntı, kabuklanma ya da sürtünme gibi durumlarla karşılaşıldığında sanatçınıza danışarak rötuş yaptırılabilir.
  • Kişiden kişiye cilt farklılıkları olduğu için dövmelerin renklerinde solma gözlemlenebilir. Özellikle de ayak, el ve bilek bölümlerinde deriler fazla gerilir. Bundan dolayı da mürekkepler akabilir.
  • Rötuş işlemi yaparak eski bir dövmenizi daha canlı hale getirebilirsiniz.

Yukarıdaki nedenlerin dışında eğer dövmeniz istediğiniz gibi değilse farklı bir modelle üzerine rötuşlar yapılabilir.

Dövme Rötuş Ücreti

Dövme Rötuş Ücreti

Yaptırdıkları dövmeden memnun olmayan kişiler dövme rötuşu konusunu detaylıca araştırmaktadırlar. Özellikle de dövmeye rötuş ne zaman yapılır sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla sorulur. Aynı zamanda dövme rötuş ücreti de çok merak edilmektedir. Dövme sanatçıları yaptıkları dövmeler için garanti verirler. Ancak garantinin geçerli olması için dövme sonrası bakımına dikkat etmeniz gerekir.

Bakımların talimatlarına uyulmadığı takdirde rötuş işlemleri için ücret ödersiniz. Bazı dövme stüdyolarında ise ücretsiz rötuş hakları bulunmaktadır. Ancak bunların da belirli zamanları bulunmaktadır ve oldukça nadirdir. Genellikle rötuş uygulamalarında ödeme istenmektedir. Ücret olarak ise dövmenin büyüklüğü, rötuşun ne kadarlık bir bölgeye yapılacağına göre fiyatlarda değişkenlik olabilir.

Dövmeye Rötuş Ne Zaman Yapılır?

Dövmeye Rötuş Ne Zaman Yapılır

Dövmeye rötuş ne zaman yapılır, sorusuna gerçek sanatçılar dövmenin iyileşmesi tamamen bittikten sonra yapılması gerekir yanıtını verir. Açık yara formundayken dövme ile ilgili işlemler yapmak derinize çok fazla zarar verebilir. Bundan dolayı kimse tarafından tavsiye edilmez. Ek olarak da dövme tamamen iyileşmeden tasarımın kusurlarını görmek pek mümkün değildir.

Dövmenin en son halini görmek için dövmenin tamamen iyileşmesini beklemeniz gerekmektedir. Gölge, renk ve çizgi konusunda düzenlemeler yapmak için en az 3 ay beklemek doğrusudur. Kusurlarla dolu bir dövme için ise 4-5 hafta sonrasında dövme sanatçınıza danışabilirsiniz. Bu sayede enfeksiyon riskini en aza indirebilirsiniz.

Sonuç

Dövmeye rötuş ne zaman yapılır adlı içeriğimizde sizlere dövme rötuş nedir ve neden yaptırılır hakkında bilgiler verdik. Aynı zamanda dövme rötuş ücreti hakkında da gerekli bilgilendirmeleri yaptık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu