LOL Ahri Hangi Koridorda Oynar?

LOL Ahri hangi koridorda oynar; adlı içeriğimizde Ahri şampiyonunun nasıl oynandığını ve yeteneklerini size açıklayacağız. Aynı zamanda Ahri’nin hangi koridorda oynadığını da içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

LOL Ahri Nasıl Oynanır?

LOL Ahri Nasıl Oynanır?

League of Legends, kısaltılmış hali ile LOL dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisidir. Oyunu seven oyuncuların iyi bildiği bir karakter olan Ahri de orta koridorda oynanan en güçlü büyücü şampiyonlarındandır.

Ahri oynarken koridorunuzda Q yeteneğinizi kullanarak minyonları ittirmeli ve bir yandan da rakibinizi dürtmeye çalışmalısınız. Ahri oynarken “Aldatan Küre” isimli Q yeteneğinizi düzgün kullandığınızda başarılı performanslar sergileyebilirsiniz.

Orta koridora Ahri aldığınızda yetenek sıralaması Q-E-W-R şeklinde ilerler. Öncelikle Q yeteneğinizi geliştirip sonrasında W yeteneğinizi geliştirirsiniz. Ancak bu sıralamalar belli oyunlarda farklı olabilir. Koridorunuzda minyonları hızlı bir şekilde ittirirken rakibe de vurduğunuzu düşünürsek ilerleyen aşamalarda oldukça avantajlı konuma geçersiniz.

League of Legends karakterlerinin yer aldığı bir diğer Riot Games oyunu olan TFT Benzeri Oyunlar listemizi inceleyebilirsiniz.

LOL Ahri Hangi Koridorda Oynar?

Ahri genelde orta koridor oyuncuları tarafından tercih edilmektedir. Ancak orta koridorun yanı sıra üst koridor ve destek rollerinde de Ahri şampiyonunu oynayan oyuncular bulunmaktadır.

LOL Ahri Yetenekleri Nelerdir?

LOL Ahri Yetenekleri Nelerdir?

Ahri, büyücü olmasından dolayı yetenekleri ile birçok şeyi başarabilen bir şampiyondur. Düz vuruşlarından ziyade yetenekleri daha ön plandadır. Ahri’nin yeteneklerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Pasif – Öz Hırsızı: Ahri, yeteneklerini 9 tane rakibe isabet ettirdiği takdirde sıradaki yeteneği onu iyileştirir.
  • Q – Aldatan Küre: Ahri, elindeki küresini ileriye doğru gönderir ve küre bumerang gibi kendisine geri döner. Küre ileri giderken büyü hasarı verirken, dönüşte rakibe gerçek hasar vurur.
  • W – Tilki Ateşi: Ahri, kısa süreliğine bir hareket artışı kazanır. Aynı zamanda yakınında rakiplere kilitlenip üç tane tilki ateşi gönderir.
  • E – Ayartan Öpücük: Ahri, ileriye doğru bir öpücük gönderir ve isabet eden rakibe büyü hasarı verir. Yeteneğin isabet ettiği rakip bir süreliğine Ahri’ye doğru gelmeye başlar.
  • R – Ruh Saldırısı: Ahri, ileri doğru atılır ve yakınındaki rakiplere büyü hasarı veren toplar gönderir. Yetenek bekleme süresine girmeden 3 kere kullanılabilir. Ancak eğer Ahri rakipleri katletmeyi başarırsa ek olarak kullanım kazanır.

Sonuç

LOL Ahri hangi koridorda oynar, adlı içeriğimizde sizlere Ahri’yi nasıl oynayabileceğinizi ve Ahri’nin yeteneklerini anlattık. Aynı zamanda LOL Ahri hangi koridorda oynar konusunda da sizi bilgilendirdik.

LOL Ahri ne zaman çıktı?

Ahri, 14 Aralık 2011 yılında League of Legends oyuncuları ile buluşmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu