TFT Benzeri Mobil Oyunlar

TFT: Taktik Savaşları oyunu strateji oyuncularının ilgisini en çok çeken oyunlar arasında yer alıyor. League of Legends oyunundaki şampiyonlar ile oynadığınız bir auto-chess oyunu olan TFT: Teamfight Tactics, savaş arenanıza karakterlerinizi taktiksel olarak dizdiğiniz bir oyun. Ayrıca, TFT oyunu hem PC hem de mobile cihazlarda rahat bir şekilde oynanabilme. Son dönemde popülaritesi gittikçe artması sonucunda ise pek çok kişi TFT benzeri mobil oyunlar hakkında araştırma yapıyor. Bu yazıda TFT benzeri mobil oyunları sizler için listeledik.

TFT Benzeri Oyunlar

1- DotA Underlords

Dota Underlords

TFT benzeri oyunlar denildiğinde akla ilk gelen oyunlardan biri DotA Underlords oyunudur. Valve şirketinin resmi auto-chess oyunu olan DotA Underlords, TFT tarzı oyunların ilk örneği olarak dikkat çekiyor. Oyun, sadece görsel olarak değil aynı zamanda DotA 2 oyunundan karakterlerle de oyuncuların ilgisini çekiyor. İlk başlarda DotA 2 oyunun bir modu olarak çıkan oyun, daha sonra ise kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi görmüştü.

2- Hearthstone Battlegrounds

Hearthstone Battlegrounds

Auto-chess türüne pek bir yenilik getirmese de Hearthstone Battlegrounds, World of Warcraft evrenindeki karakterler ile bir strateji savaşına girmenizi sağlıyor. Sahip olduğunuz kartlardan oluşan bir desteniz ise bu savaştaki en büyük yardımcınız oluyor. Bu kartlar ile çeşitli sinerjiler yaratarak diğer oyuncular ile bir mücadele içine giriyorsunuz.

3- Auto Chess

Auto Chess

Dota 2 modunun orijinal yaratıcısı olan Dragonest Games tarafından çıkarılan bu oyun için auto-chess türünün en saf hali demek yanlış olmaz. Diğer auto battler oyunlarında olduğu gibi bu oyunda da oyuncular satranç tahtasına benzer bir savaş alanına karakterlerini sürer. Her bir karakterin kendine ait bir özelliği bulunur.

4- Chess Rush

Chess Rush

Tencent Games tarafından çıkarılan Chess Rush, TFT benzeri mobil oyunlar listesinde kesinlikle yer alması gereken bir oyun. Mobil oyunlu olmasına rağmen dikkat çekici grafiklere sahip olan Chess Rush oyunu, aynı zamanda mobil uyumlu strateji oyunlar arasında yer alan ilk oyunlardan biridir. Diğer oyunlardan bir farkı olarak da oyun içerisinde Turbo Mod adında bir oyun modu bulunur. Bu mod sayesinde otobüs beklerken zaman geçirmek için oldukça ideal bir oyundur.

Telefonda oynanabilecek strateji oyunları listemize göz atmak için tıklayın.

5- Auto Chess Legends

Auto Chess Legends

Mobilde oynanabilecek strateji oyunları arasında popüler oyunlardan biri olan Auto Chess Legends, 15 dakikayı nadiren geçen oyunları ve oyuncuları ödüllendiren lig sistemi ile oldukça rekabetçi ve keyifli bir oyundur. Clash Royale gibi bir oyuna aşinaysanız, bu oyuna geçmeniz için mükemmel bir konumdasınız demektir.

6- Auto Brawl Chess: Battle Royale

Auto Brawl Chess Battle Royale

Auto Brawl Chess: Battle Royale oyunu eğlence, RPG ve auto battler türlerinin tam bir birleşimidir. Klasik auto chess mekaniklerinin dışında 5 dakikalık karşılaşmalar ve dereceli sistemi ile dikkat çeken bir oyundur. Bu oyunda aynı zamanda PvP modun yanı sıra PvE modunda oynayabilir, lonca savaşları ve zindanlarda da savaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu