Mortal Kombat 9 Kasma Sorunu

Mortal Kombat 9 kasma sorunu adlı içeriğimizde sizlere oyunun kasmasını gidermek için çeşitli çözümler sunacağız. Özellikle de Mortal Kombat Komplete Edition donma sorunu yaşayanların içeriğimizi okumasını tavsiye ederiz.

Mortal Kombat yıllardır oyun sektöründe yer alan ve dövüş oyunlarına önderlik etmiş oyun serilerinden birisidir. Oyun serisini diğer dövüş oyunlarından ayıran en büyük özelliği ise içerisinde yer alan vahşet ögeleridir. Özellikle de “Finisher” adı verilen özel bitirme animasyonları ile birçok oyuncunun ilgisini üzerine toplamayı başarmıştır. Mortal Kombat 9’un diğer bir adı da Mortal Kombat Komplete Edition olduğundan dolayı içeriğimizde oyun hakkında bu isimle de bahsedebiliriz. Aynı zamanda Mortal Kombat Komplete Edition en iyi GeForce Now oyunları arasındadır. Oyunu NVIDIA GeForce Now hizmeti ile de kolaylıkla oynayabilirsiniz.

Mortal Kombat 9 Kasma Sorunu Çözümü

Mortal Kombat 9 Kasma Sorunu Çözümü

Mortal Kombat 9 kasma sorunu birçok kullanıcı için can sıkıcı durumlar oluşturabilmektedir. Özellikle de oyunun hayran kitlesi bu donma sorunu ile karşılaştığında hayal kırıklığına uğrayabilirler. Ancak Mortal Kombat 9 donma sorununu çözmek için de yöntemler bulunmaktadır. Kesin olarak bu sorunu çözmeniz için gerekli adımları sizlerle paylaşacağız.

Mortal Kombat Komplete Edition Donma Sorunu Çözümü

Mortal Kombat Komplete Edition Donma Sorunu Çözümü

Mortal Kombat Komplete Edition donma sorunu çözümü için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. Bu adımlar şu şekildedir:

  1. Öncelikle başlat menüsünden “%appdata%” şeklinde aratın. Açılan pencerede “Roaming” dosyasına girin. Sonrasında “MKKE” dosyasını açın. Bu dosyanın anlamı Mortal Kombat Komplete Edition’dır.
  2. Dosyanın içerisinde yer alan “dxdiag” isimli metin belgesini açın.
  3. Açılan belgede biraz aşağı inerek “Display Devices” bölümünü göreceksiniz. Aşağıdaki kodu gerekli yere kopyalayıp yapıştırın.

Display Memory: 0 MB

Dedicated Memory: 1024 MB

Shared Memory: 0 MB

Current Mode: 400 x 300 ayarlarını yapın.

4. Yukarıdaki metni yapıştırdıktan sonra metin belgesini kaydedin ve pencereyi kapattıktan sonra “dxdiag” metin belgesine sağ tıklayıp “Özelllikler”e tıklayın. Buradan “Salt Okunur” seçeneğini işaretleyip Tamam’a basın.

5. Dosya içerisindeki diğer metin belgesi olan “Options” isimli metin belgesine girin. “Resolution” bölümünde yer alan kodu silip {800, 600} şeklinde yazın. Eğer görünüm olarak oyunun kötü gözüktüğünü düşünürseniz {1024, 768} şeklinde de deneyin.

6. Sonrasında kaydedip “Options” belgesine sağ tıklayıp “Özellikler” bölümüne gelin. Buradan “Salt okunur” seçeneğini işaretleyin.

Yukarıdaki adımları izleyerek Mortal Kombat Komplete Edition kasma sorununu kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

Sonuç

Mortal Kombat 9 kasma sorunu içeriğimizde sizlere sorunu nasıl çözebileceğinizi gösterdik. Aynı zamanda Mortal Kombat Komplete Edition donma sorununu çözmek için gerekli adımları size sunduk. İçeriğimizdeki adımları uygulayarak oyunun kasma sorununu kesin bir şekilde çözebilirsiniz.

Mortal Kombat 9 kaç GB RAM?

Mortal Kombat 9’u kasmadan çalıştırmak için minimum 2 GB RAM’e ihtiyacınız vardır. Önerilen ayarlarda oynamak için ise 4 GB RAM ve daha fazlasına gerek vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu