Weebly Blog Açma

Weebly blog açma adlı içeriğimizde sizlere Weebly nedir konusunda bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda Weebly blog açma hakkında detaylı ve adım adım bir kılavuz sunacağız.

Weebly Nedir?

Weebly Nedir

Weebly, blog ve web sitesi oluşturma amacı ile kullanılan bir platformdur. Weebly ile blog sitesi açmak isteyen kolay ve hızlı biçimde web sitelerini oluşturabilirler. Önceden hazırlanan şablonları kullarak sitenizin görünümünü yaratabilir ve özelleştirebilirsiniz. Aynı zamanda sitenizin işlevlerini de bu bölümden halledebilirsiniz.

Kullanıcı dostu araçları sayesinde birçok sektörden farklı insanlara hitap edebilir. Özellikle de küçük işletme sahipleri Weebly platformunu sıklıkla kullanmaktadır. Weebly kullanan kişilere diğer sektörlerden örnek vermek gerekirse de fotoğrafçılar, yazarlar gösterilebilir. Weebly ayrıca bir e-ticaret platformu olarak da hizmet verebilir ve online mağaza sahiplerine müşterilerine ürünlerini sergileme, ödeme işlemleri yapma ve nakliye düzenleme imkanı sağlar.

Weebly Blog Açma

Weebly Blog Açma

Weebly blog açma kullanıcıların kolay bir şekilde blog sitesi oluşturabileceği bir sistemdir. Weebly’de site kurmak oldukça kolaydır. Gelin sizlere izlemeniz gereken adımları açıklayalım:

  1. Öncelikle bir Weebly hesabınıza ihtiyacınız var. Weebly’nin ana sayfasına giderek “Kaydol” seçeneğine tıklayın. Kayıt işleminizi tamamladıktan sonra Weebly hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, yeni bir site oluşturmanız gerekmektedir. Weebly’nin sunduğu seçenekler arasından kendinize uygun olan seçeneği seçin. Örneğin blog sitesi kurmak için “Site” seçeneğini seçerek devam edebilirsiniz. Sonrasında blog adınızı ve açıklamasını ekleyin.
  3. Blog sayfanızı eklemek için editör bölümünden “Sayfalar” seçeneğini seçin ve “Yeni Sayfa”ya tıklayın. Karşınıza çıkan menüde “Blog” seçeneğini seçin. Bu sayede Weebly sizlere bir blog sayfası şablonu sunacaktır.
  4. Weebly üzerinden blog sayfanızın düzenini ayarlamanız gerekmektedir. Bunun için Weebly sizlere bazı seçenekler sunacaktır. Blog sayfanızın başlığını, alt başlıklarını, tasarımlarını ve düzenini buradan ayarlayabilirsiniz. Ek olarak yorumlar gibi farklı özellikleri de blog sitenize ekleyebilirsiniz.
  5. Sonrasında artık içeriklerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Yeni gönderiler oluşturmak için “Yeni Gönderi” seçeneğine tıklayın. Gönderinin başlığını ve içeriğini ekleyin. Ayrıca gönderinize görüntü, video ve diğer medya ögelerini ekleyerek de içeriğinizi zenginleştirebilirsiniz.
  6. Blog gönderilerinizi oluşturmayı bitirdikten sonra “Yayınla” seçeneğini seçin. Artık içeriğiniz yayında ve ziyaretçiler tarafından görüntülenebilir durumda.

Yukarıda sizlere verdiğimiz adımları takip ederek ve uygulayarak sizler de blog içerikleri üretmeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda blog içerikleri üreterek kazanç da elde edebilirsiniz.

Weebly Ücretli Mi?

Weebly Ücretli Mi

Weebly üzerinden web sitenizi kurarak ziyaretçilerinize profesyonel hizmet ve ürünlerinizi satabilirsiniz. Bundan dolayı kullanıcılar da Weebly üzerinden kendi web sitelerini kurmak istemektedirler. Ancak insanların kafalarında Weebly ücretli mi, şeklinde sorular olabilir. Weebly’nin ücretsiz bir planı bulunuyor ama bu planındaki kuracağınız sitenin özellikleri diğer planlara kıyasla daha kısıtlayıcı kalıyor. Weebly’nin detaylı fiyatlandırma paketlerine göz atmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Weebly Para Kazanma

Weebly Para Kazanma

Weebly para kazanma için de kullanıcılar çeşitli sorular sorabiliyor. Weebly üzerinden para kazanma süreci ise şu şekilde işliyor. Weebly’de Google reklam gelirleri üzerinden para kazanma kullanıcıların en çok tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Sitenize çektiğiniz trafiğe göre Google reklamlarından gösterme ve tıklama başına para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma stratejileri arasında yer alan Link Kısaltarak Para Kazanma (5 Site Önerisi) için yazımıza göz atabilirsiniz.

Sonuç

Weebly blog açma adlı içeriğimizde sizlere Weebly üzerinden nasıl para kazanacağınızı açıkladık. Aynı zamanda Weebly ücretli mi ve Weebly nedir sorularının cevaplarını de verdik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu