Kızıldan Hangi Renge Dönülür?

Kızıldan hangi renge dönülür, adlı içeriğimizde sizler için kızıl saçı hangi renk kapatır sorusunu cevaplayacağız. Aynı zamanda kızıldan hangi renge dönülür konusunda da sizleri bilgilendireceğiz.

Kızıldan Hangi Renge Dönülür?

Kızıldan Hangi Renge Dönülür1

Kızıldan hangi renge dönülür, sorusu kadınlar tarafından sıklıkla sorulan sorulardan birisidir. Kızıl renginin üzerine koyu renkler ile tekrardan boyama yapmak en doğrusudur. Çünkü yalnızca koyu renkler ile kızıl renginin üzerini kapatabilirsiniz. Kızıl renginin üzerini ise şu şekilde kapatabilirsiniz:

  • Koyu Kahve
  • Kestane Kahvesi
  • Türk Kahvesi Rengi
  • Açık Renkler
  • Açıcı Kullanmak

Koyu Kahve

Koyu kahverengi hem kızıl ile uyumludur hem de koyu bir tondur. Bu sayede geçiş sürecini daha rahat bir şekilde geçirmenizi sağlar. Koyu kahve tonlarında kutu boyalarını seçmek geçici bir çözüm sağlar. Sonrasında da dip boya şeklinde kullanılarak kızıl rengin direkt olarak kapatılması sağlanabilir.

Kestane Kahvesi

Kestane kahvesi rengi de kızılı kapatmak için kullanılan renkler arasındadır. Kestane rengini kullanarak kızıl rengini düşük oranda kapatabilirsiniz. Ancak saçın yapısının da burada önemli konulardan birisi olduğunu unutmamak gerekir. Bundan dolayı da herkeste aynı etkiyi beklememek gerekir.

Türk Kahvesi Rengi

Kızıl rengine yakın renkler kullanmak kızıldan uzaklaşmanız için daha çok yardımcı olacaktır. Türk kahvesi rengi de kızılı kapatabilen renkler arasında bulunur. Aynı zamanda bu rengi kullanarak geçiş döneminde çok daha doğal bir görüntü elde edebilirsiniz.

Açık Renkler

Açık renkleri kullanarak yaptığınız boyama uygulamaları kızılı kapatmak için yeterli gelmeyebilir. Ancak saçlarınızı yormamak için saç açma aşamasında kullanabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra saçlarınızın daha parlak ve canlı olduğunu da gözlerinizle göreceksiniz.

Açıcı Kullanmak

Eğer boya kullanmak istemezseniz, yalnızca saç açıcısı da kullanabilirsiniz. Bu sayede kızıl saç renginizi akıtabilirsiniz. Bu işlemden sonra saçınız normal haline geri dönecektir.

Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

Kızıl Saçı Hangi Renk Kapatır?

Kızıl saçı kalıcı olarak kapatmak için saç açıcı kullanmanız gerekir. Eğer kızıl boya üzerine farklı renklerde boya sürerseniz üst katmana sürdüğünüz boya akacaktır. Bundan dolayı da istediğinizden çok farklı bir görünüm elde edeceksiniz. Kızıl saç için renk değiştirirken bu sorunların önüne geçmek için saç açıcı kullanarak farklı renkte bir saça geçmek en doğrusu olacaktır. Bunu yaparken de yeni kullandığınız boyayı ayda bir defa yenilemeniz gerekmektedir.

Kızıl rengi koyu renklerden sayıldığı için açıcı kullanmadan kapatmak oldukça zorludur. Kızıl rengini kapatmak için en iyi tonlar küllü tonlardır. Aksi takdirde kızılın üzerine farklı tonlar boyandığında kırmızı tonların pigmentleri ortaya çıkar ve bunları kapatmak daha da zorlaşır. Küllü tonlar ile kızılı kapatan renkler arasında bir geçiş yapabilirsiniz.

Sonuç

Kızıldan hangi renge dönülür, adlı içeriğimizde sizleri kızıl saçı hangi renk kapatır konusunda bilgilendirdik. Aynı zamanda kızıldan hangi renge dönülür, sorusuna da cevap verdik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu