En İyi Şemsiye Markası

En iyi şemsiye markası adlı içeriğimizde sizlere konunun detaylı bilgilerini aktaracağız. Aynı zamanda en iyi bayan şemsiye markası ve en iyi erkek şemsiye markaları hakkında detaylı bir liste sunacağız.

En İyi Şemsiye Markası

En İyi Şemsiye Markası

Şemsiyeler, hem erkekler hem de kadınlar tarafından yaz ve kış aylarında sıklıkla tercih edilen aksesuarlardandır. Kullanıcılar kaliteli bir şemsiye araştırdıklarında konu hakkında yetersiz bilgi sahibi olmalarından dolayı zorluk yaşayabilmektedir. Sizler için hazırladığımız en iyi şemsiye markası listemize göz atarak kafanızdaki sorulardan kurtulabilirsiniz:

 • Repel Rüzgara Dayanıklı Otomatik Seyahat Şemsiyesi
 • Rain – Mate Kompakt Otomatik Şemsiye
 • Samsonite Wood Classic – S Otomatik Katlanabilir Şemsiye
 • Almera Otomatik Erkek Şemsiye
 • Rubenis El-15 Protokol Şemsiyesi
 • Xiaomi Konggu Otomatik Şemsiye
 • Sarıkaya Otomatik Fiber Şemsiye
 • Celal Birsen

Yukarıda yer alan markaların şemsiyeleri piyasada bulunan en kaliteli şemsiye modelleridir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde bu şemsiyelerin daha detaylı bilgilerini de sizlere sunacağız.

Okumaya Değer: En İyi 10 Votka Markası!

Repel Rüzgara Dayanıklı Otomatik Seyahat Şemsiyesi

Repel Rüzgara Dayanıklı Otomatik Seyahat Şemsiyesi

Repel dünyaca bilinen şemsiye markalarından bir tanesidir. Bu ürün otomatik açılır kapanır olacak şekilde kompakt bir model olarak üretilmiştir. Yenilikçi tasarımı ile kullanıcılar tarafından büyük beğeni toplamıştır. Aynı zamanda tek düğmeyle açılıp kapanabilir ve çok hafif olduğu için sırt çantanızda da bu şemsiyeyi kolaylıkla taşıyabilirsiniz. En iyi şemsiye markası listesinde bulunması gereken şemsiyelerden bir tanesidir.

Çift havalandırması ve 9 nervürü bulunan bu şemsiye rüzgarlı havalarda kullanılmak için oldukça uygundur. Kuvvetli rüzgarlar olsa bile 9 fiberglass kirişi ile birlikte kıpırdamadan dayanabilir. Şemsiye ekstra bir ıslaklık koruması sağlarken rüzgarı da geçirmez.

Her türlü hava koşuluna göre tasarlanan bu şemsiye güneş ısısına direnir ve su tutar. Teflon kaplamalı kanopisi ile birlikte bunları yapabilmektedir. Repel markasının şemsiye tasarımları birçok ödül de almıştır. Güneş koruma özelliği ile her mevsim rahat bir şekilde kullanılabilir. Silikon sapı ve teflon kaplaması ile birlikte de oldukça rahat bir kullanım sunar.

Rain – Mate Kompakt Otomatik Şemsiye

Rain – Mate Kompakt Otomatik Şemsiye

Rain – Mate markası en kaliteli şemsiye üreten markalardan birisidir. Oldukça sağlam metal çerçeve ve şaftla güçlendirilmiştir. Aynı zamanda fiberglass çubukları sayesinde kuvvetli rüzgar ve fırtınalarda bile herhangi bir zarar görmez. Her türlü hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilir ve hafif, şık ve dayanıklı bir üründür.

Fail Safe Flip adı verilen bir teknoloji ile üretilmektedir. Bu sayede hava koşullarına dayanıklı olarak kullanıcılar tarafından bilinmektedir. Eğer kanopi herhangi bir şekilde ters çevrilse dahi kırılmalar ile karşılaşmazsınız. En sağlam şemsiye modelleri arasında yer almaktadır. Konforlu bir kullanım için oldukça uygundur.

Samsonite Wood Classic – S Otomatik Katlanabilir Şemsiye

Samsonite Wood Classic – S Otomatik Katlanabilir Şemsiye

En iyi şemsiye markası olarak Samsonite markası bilinmektedir. Bu şemsiye modelini her yaştan kullanıcı kolay bir şekilde kullanabilmektedir.

Amerika Birleşik Devleti’nin bir markası olan Samsonite en kaliteli şemsiye markalarından birisidir. Marka çanta ve valiz gibi ürünlerin üretiminde de dünyada önemli rol oynamaktadır. İlk olarak şifreli valiz üretimini de Samsonite gerçekleştirmiştir. Şemsiyeleri oldukça kullanışlı ve su geçirmeyen özel yapım kumaşı ile birlikte tam koruma sağlamaktadır. Erkek, kadın ve çocuklar için çeşitli desenlerde tasarımları bulunmaktadır.

Almera Tam Otomatik Erkek Şemsiye

Almera Tam Otomatik Erkek Şemsiye

Almera markası en sağlam şemsiye modelleri arasında bulunmaktadır. Otomatik bir şekilde açılıp kapanabilen mekanizması ile birlikte rüzgara karşı etkilidir. Kaymaz kauçuk tutma bölümü sayesinde rahat bir şekilde kullanılabilir. Şemsiye ile aynı renkte olan şık bir kılıfla birlikte kullanıcılara sunulur. Kumaşı kir ya da su tutmaz. Her mevsimde kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Rubenis El-15 Protokol Şemsiyesi

Rubenis El-15 Protokol Şemsiyesi

Rubenis, en sağlam şemsiye üreticileri arasında yer almaktadır. Çift katmanlı fiber gövdesi sayesinde rüzgar tahliye sistemini kullanabilir. 130 cm’ye varan boyu ile 3 kişiye kadar koruma imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda büyük boyutuna rağmen oldukça hafif ve kullanışı kolaydır.

8 tane teli bulunur. Rüzgarda herhangi bir şekilde kırılmaz ya da paslanma yapmaz. %100 poliamid halde su tutmayan bir kumaş ile üretilmiştir. Bunun sayesinde kuruma süresi oldukça kısadır. Rubenis kaliteli şemsiye markaları arasında yer alır ve şık tasarımı ve sağlamlığı ile kullanıcıların büyük ilgisini toplar. Sert hava koşullarında bile büyük oranda koruma sağlar. Uzun süreli kullanım için gayet uygundur.

Xiaomi Konggu Otomatik Katlanır Şemsiye

Xiaomi Konggu Otomatik Katlanır Şemsiye

Rüzgara dayanıklılık konusunda Xiaomi’nin şemsiyeleri kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmektedir. Ekstra hafif olması ile birlikte uzun süreli ve konforlu bir kullanım sağlar. Gittiğiniz her yere bu şemsiyeyi kolaylıkla taşıyabilirsiniz.

Erkek ve kadınların kullanabileceği çeşitli modelleri bulunmaktadır. Kanopisi serbest biçimde açılıp kapanabilir. Hafif olmasının yanı sıra oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Yaz aylarında da sıklıkla tercih edilmektedir. Çünkü şemsiye güneş ışınlarına karşı da bir filtreleme özelliğine sahiptir. Çelik ve alüminyum kullanılarak üretilen bu şemsiyeler rüzgara karşı oldukça dayanıklıdır.

Sarıkaya Tam Otomatik Fiber Şemsiye

Sarıkaya Tam Otomatik Fiber Şemsiye

Sarıkaya şemsiyeleri tam olarak fiyat – performans ürünleridir. Kullanışlılığı ve ekonomik oluşu ile en sık tercih edilen şemsiye modellerindendir. 95 cm çapa ve kapalı haldeyken 28 cm’lik bir uzunluğa sahiptir.

Ters katlanır ve poliamid kumaşı sayesinde kolay bir biçimde kurur. 2 kişi rahat bir şekilde bu şemsiyeyi kullanabilir. Sert hava koşullarında bile etkili koruma sağlar. Ek olarak uygun fiyatlı olmasından dolayı en çok satılan şemsiye modelleri arasında bulunmaktadır.

Celal Birsen

Celal Birsen

Celal Birsen ülkemizdeki en iyi şemsiye markası olarak bilinmektedir. Otomatik ya da manuel olarak kullanabileceğiniz birçok cep boyutunda şemsiye modeli vardır. Erkek ve kadınlara göre ayrılmış çeşitli modeller de bulunmaktadır. Uzun süreli kullanım için tercih edilebilir. Oldukça kullanışlı olmasının yanı sıra dayanıklılığı ile de kullanıcılar tarafından büyük ilgi görmektedir.

En İyi Şemsiye Markası Özellikleri Nelerdir?

En İyi Şemsiye Markası Özellikleri Nelerdir?

İyi bir şemsiyede bulunması gereken başlıca bazı özellikler vardır. Bu özellikler arasında şunlar bulunmaktadır:

 1. Otomatiklik Özelliği: Ani başlayan yağmurlarda otomatik bir şemsiye kullanmak kullanıcılara büyük avantajlar sağlar.
 2. Uygun Boyut: Şemsiyeler kullanıcıların alanını koruyacak kadar büyüklüğe sahip olmalıdır. Bunu yaparken kullanıcının rahat hareket etmesini de engellememelidir.
 3. Dayanıklılık: Şemsiyeler suya dayanıklı bir yapıda olmalıdır. Rüzgarlı havalarda da sabit bir şekilde kalabilecek kadar sağlam olmalıdır.
 4. Taşınabilirlik: Kolay taşınabilirlik için şemsiyelerin hafif olması oldukça önemlidir. Seyahat sırasında çantanızda taşıyabileceğiniz şemsiyeler diğerlerine kıyasla daha fazla tercih edilmektedir.
 5. Stil: Kişisel zevklere ve renklere uygun olmalıdır. Bu sayede kullanıcılar kişisel tarzlarını yansıtabilirler.

Yukarıdaki özellikleri göz önünde bulundurarak kendinize uygun şemsiyenizi seçebilirsiniz.

En Pahalı Şemsiye Markaları Nelerdir?

En Pahalı Şemsiye Markaları Nelerdir?

En pahalı şemsiye markaları arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Pasotti
 • Fox Umbrellas
 • Brigg
 • Maglia Francesco
 • Davek

Yukarıda yer alan markalar en pahalı şemsiye markaları arasında yer almaktadır. Bu şemsiyelerin fiyatları oldukça yüksek meblağlara kadar çıkabilir.

Pasotti

İtalyanların bir markası olan Pasotti, lüks şemsiyeleri ile bilinmektedir. Çoğu şemsiye modeli el yapımı olarak üretilir ve değerli taşlar gibi malzemeler kullanılarak süslenir. Pasotti şemsiyelerinin bazıları binlerce dolara denk gelebilir.

Fox Umbrellas

İngiliz markası Fox Umbrellas, el yapımı şemsiyeleri ile birlikte büyük bir üne kavuşmuştur. Kaliteli İngiliz malzemeleri kullanılarak üretilen bu şemsiyelerin altın kaplama ve özel baskı modelleri bulunmaktadır.

Brigg

Özellikle iş adamları tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Seyahat eden kişiler de Brigg markasını kullanmaktadır. İngiliz markası olan Brigg, yüksek kalitede ürettiği şemsiyeler ile bilinmektedir.

Maglia Francesco

İtalyan markası olan Maglia Francesco el yapımı şemsiyeleri ile birlikte dünyaca ünlenmiştir. Ürettiği lüks şemsiyelerde özel detaylar ve el işçiliği bulunamtkadır. Aynı zamanda şemsiyelerini çeşitli malzemelerden yaparlar.

Davek

Amerika Birleşik Devletleri’nde üretimi gerçekleştirilen bu şemsiyeler yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir. Kullanıcılara sunduğu ömür boyu garantisi de bu markayı diğerlerinden ayıran en büyük özelliğidir.

Sonuç

En iyi şemsiye markası adlı içeriğimizde sizlere konu hakkında detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda en iyi şemsiye markası özellikleri nelerdir sorusunu sizler için cevapladık. Ek olarak en pahalı şemsiye markalarından da bahsettik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu