Kıbrısta Sigara Fiyatları 2024

Kıbrısta sigara fiyatları 2023 adlı içeriğimizde sizlere konu hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda Kıbrıs puro fiyatlarından da bahsedeceğiz. Ek olarak KKTC sigara fiyatları zamlandı mı, sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Kıbrıs Sigara Fiyatları

Kıbrıs Sigara Fiyatları

Kıbrısta sigara fiyatları 2023 yılında en çok araştırılan konular arasında yer almaktadır. Bu merakın arkasındaki en büyük neden ise sigara fiyatlarının Türkiye’den farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Kıbrıs’ta sıklıkla Camel, Marlboro, Winston ve L&M gibi sigaralar tüketilmektedir. Kıbrısta sigara fiyatları 2023 güncel listesini görüntülemek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz. Ancak bu bilgiler zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Bundan dolayı güncel sigara fiyatlarını sürekli olarak takip etmenizde fayda vardır. KKTC sigara fiyatları 2023 listesi şu şekildedir:

  • Marlboro – 50,00 ₺
  • L&M – 45,00 ₺
  • Camel – 50,00 ₺
  • Kent – 44,00 ₺
  • Monte Carlo – 45,00 ₺
  • Davidoff – 49,00 ₺
  • Parliament – 49,00 ₺

Yukarıdaki sigara fiyatları zaman içerisinde değişiklik gösterebilir. Dolar kuruna göre değişiklik gösterebilen fiyatlara sürekli olarak bakılması gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir: İsveç Asgari Ücret Ne Kadar? 2023

Kıbrısta Sigara Fiyatları 2023

Kıbrısta Sigara Fiyatları 2023

Türkiye’de tütün ve alkol ürünleri ÖTV ile birlikte yüksek fiyatlardan vatandaşlara satışa sunuluyor. Bu yüzden vergiye bağlı bir artış sigaralara yansıyabilir. ÖTV dışında KDV eklentileri de fiyatların çok daha pahalılaşmasına yol açmaktadır.

Kıbrıs’ta ise sigara ve alkol fiyatları Türkiye’ye kıyasla daha uygundur. Kıbrıs ziyaretinden sonra da belli bir miktarda tütün ürününün ülkeye sokulmasına izin verilmektedir. Ancak ne kadar miktarda ürünü sokabileceğinizi araştırmanız gerekmektedir. İçeriğimizin ilerleyen kısımlarında sizlere bu konu hakkında daha detaylı bilgiler sunacağız.

KKTC Sigara Fiyatları Zamlandı Mı?

KKTC Sigara Fiyatları Zamlandı Mı?

Türkiye’de alkol ve tütün ürünlerinden alınan ÖTV’nin artması ile birlikte sigara fiyatları büyük bir zam yaşamış oldu. KKTC üzerinde bu zammın büyük etkileri şimdilik gözükmese de ilerleyen günlerde büyük bir zam ile karşı karşıya kalacaktır. Kıbrıs’tan toplu sigara getirmek isteyen kişiler güncel sigara fiyatlarını takip edebilirler.

Kıbrıs’ta tütün ve alkol ürünlerinden belirli bir vergi alınmamaktadır. Bundan dolayı da Kıbrıs fiyatlarının Türkiye’den daha az olduğu söylenebilir. Kıbrıs’taki fiyatlar genel olarak Türkiye ile oranlı şekilde belirlenmektedir.

Kıbrıs’tan Sigara Getirme Sınırı

Kıbrıs’tan Sigara Getirme Sınırı

Kıbrıs’tan ne kadar sigara getirileceği de bir başka merak konusudur. Kıbrıs’tan tütün ya da alkol ürünlerini getirirken yasal olarak doğru işlemleri yaptığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Yoksa kaçakçılık gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilirsiniz. Aynı zamanda bunun sonucunda ceza da alabilirsiniz.

Kıbrıs’tan sigara getirme sınırı 3 karton olarak belirlenmiştir. Ancak bu fiyat 2023 yılını kapsamaktadır. Zaman içerisinde bu fiyat da değişkenlik gösterebilir. Bu sigaraların içerisinde de herhangi bir marka fark etmemektedir.

Kıbrıs Puro Fiyatları 2023

Kıbrıs Puro Fiyatları 2023

Kıbrıs puro fiyatları 2023 yılında sigara fiyatları kadar merak edilmektedir. Güncel KKTC puro fiyatları şu şekildedir:

  • Captain Black – 45,00 ₺
  • Swisher Sweets – 85,00 ₺
  • Al Capone – 70,00 ₺

Yukarıdaki fiyatlar 2023 yılındaki güncel fiyatlardandır. Ancak fiyatlar belirli faktörlere göre değişiklik gösterebildiği için en güncel fiyatı araştırmanız gerekmektedir.

Sonuç

Kıbrısta sigara fiyatları 2023 adlı içeriğimizde sizlere konu hakkında detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda Kıbrıs puro fiyatları 2023 konusunda da sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Ek olarak KKTC sigara getirme sınırı konusundan sizlere bahsettik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu