Kore Okul Dizileri

Kore okul dizileri adlı içeriğimizde sizlere okul konulu Kore dizileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda en iyi Kore okul dizileri hakkında bir liste paylaşacağız. Ek olarak Kore lise dizileri konularına da içeriğimizden ulaşabileceksiniz.

En İyi Kore Okul Dizileri

En İyi Kore Okul Dizileri

Okul konulu kore dizileri, ülkemizde çoğu genç izleyici tarafından büyük bir beğeni toplamaktadır. En iyi Kore dizileri arasında ise şunlar bulunmaktadır:

  • To The Beautiful You
  • Who Are You: School 2015
  • Sassy, Go Go
  • Boys Over Flowers
  • Playful Kiss
  • Dream High
  • Angry Mom
  • Extracurricular
  • Extraordinary You
  • True Beauty

Okumaya Değer: En İyi Psikopat Kore Dizileri

To The Beautiful You

To The Beautiful You

To The Beautiful You adlı dizide Kwang-Hee Hwang, Sulli Choi ve Ji-won Kim gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Dizi 2012 yılında yapılmış ve 16 bölüm sürmüştür. Konu olarak aşk işlenmektedir. Amerika’da yaşayan Goo Joo Hee günün birinde televizyonda atletizm yarışması izler. Yarışmada gördüğü Kang Tae Joon’a aşık olur. Aynı zamanda onu kendine idol olarak da alır.

Who Are You: School 2015

Who Are You: School 2015

2015 yılında yapılan dizi 16 bölüm sürmüştür. Sam Hammington, So-hyun Kim ve Mi-seon Jeon gibi başarılı oyuncular dizinin başrolleri arasında yer almaktadır. Go Eun-Byul bir okul gezisinde ikizi ile ilk defa tanışır. İkizinin hayatı da oldukça zor durumdadır. Bundan kurtulmak için ikisi birbiri ile yer değiştirir. Sonuç olarak birbirlerinin hayatlarını yaşamak zorunda kalacaklardır.

Sassy, Go Go

Sassy, Go Go

12 bölüm süren Sassy, Go Go dizisi 2015 yılında seyirci ile buluşmuştur. Dizi, katı bir eğitim sisteminin uygulandığı bir okulda geçmektedir. Okulun öğrencileri de bir o kadar hırslıdır. Bir grup gencin arkadaşlık ve aşk ilişkileri hakkında çeşitli olaylar anlatılmaktadır. Dizinin Soo-bin Chae, Eun-ji Jung ve Han-Yeon Cha gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Kore okul dizileri arasında çoğu kişi tarafından beğeni toplamaktadır.

Boys Over Flowers

Boys Over Flowers

2009 yılında yapılan dizi 24 bölüm sürmüştür. Koo Hye Sun, Lee Min Ho, Kim Joon ve Kim Hyung Joong gibi oyuncular başrolü paylaşmaktadır. Dizinin konusu ise şöyle: Geum Jan Di adında bir kız Kore’deki en ünlü özel okullardan birisine girmek için hak kazanır. Sonrasında Çiçek Dörtlü ismi verilen bir arkadaş grubunun arasına katılır.

Playful Kiss

Playful Kiss

Dizi 2010 yılında yapılmış ve 20 bölüm sürmüştür. Dizinin başrollerinde Jung So Min, Kim Hyun Joong, Lee Tae Sung gibi isimler yer almaktadır. Oh Ha Ni Baek, Seung Jo’ya aşık olur ama bu bir karşılıklı aşk değildir. Ha Ni’nin evi yıkılır. Bunun sonucunda babasının arkadaşında yaşamaya başlarlar. Yeni taşındıkları ev ise Seung Jo’nun babasının evidir.

Dream High

Dream High

Dream High, lise öğrencilerini sanat okullarında yaşadığı olaylar anlatılmaktadır. Özellikle de yaşanan kavgaların ve ilişkilerin arka planı seyirciye gösterilmektedir. Oyuncu, dansçı ve şarkıcılar gibi eğlence sektöründeki insanların dertleri de anlatılmaktadır. Bundan dolayı da genç izleyiciler arasında oldukça sevilen bir dizi olmayı başarmıştır.

Angry Mom

Angry Mom

Başroldeki annenin kızı okulda çeşitli zorbalıklara maruz kalmaktadır. Kızını bu durumdan kurtarmak için kendisi de yeniden okula başlamaya karar verir. Anne, gençlik zamanlarında Busan bölgesinin kabadayılarından birisidir. Kimliğini değiştirerek okula başlayan anne, kızının uğradığı zorbalıkları defetmek için uğraşacaktır. Listede yer alan Kore okul dizileri arasında en ilginç konuya sahip olanlardan birisidir.

Extracurricular

Extracurricular

Dizide henüz lisede olmasına rağmen suç batağına düşmüş bir öğrencinin hayatı anlatılmaktadır. Sınıf arkadaşlarından birisi de bu olayı merak etmeye başlar. Bundan sonra ise olaylar çok farklı bir noktaya gidecektir. Dizideki oyuncuların performansları da seyirci tarafından oldukça beğenilmiştir. Kore okul dizileri arasında en sevilenlerdendir.

Extraordinary You

Extraordinary You

Dizinin konusunda aslında bir webtoon karakteri olduklarını fark eden öğrencilerin hikayeleri anlatılmaktadır. Dan-O isimli başrolümüz webtoon karakteri olduğunu fark etmesinden sonra baş karakterin kendisi olmadığını anlar. Kısa bir süre sonra da webtoondan çıkarılacaktır. Bunu öğrenen Dan-O webtoonda yazan aşkı aramaktan vazgeçer ve gerçek aşkı bulmaya çalışır. Bu süreçte Rowoon ile karşılaşır.

True Beauty

True Beauty

Başrol Lim Ju Kyung lisede okuyan bir öğrencidir. Kendisi dış görünüşünü hiç beğenmez ve sürekli olarak makyaj yapar. Makyajsız halini ise kimseye göstermemektedir. İki erkek de ona aşıktır ve peşini hiçbir zaman bırakmazlar. Oyunculuk anlamında oldukça iyi oyuncular dizinin kadrosunda yer almaktadır.

Sonuç

Kore okul dizileri adlı içeriğimizde sizlere okul konulu Kore dizileri hakkında detaylı bilgiler sunduk. Aynı zamanda en iyi Kore lise dizileri için bir liste hazırladık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu