Kore Zombi Dizisi

Kore zombi dizisi adlı içeriğimizde sizlere Kore dizileri zombi arasından en iyilerini sunacağız. Aynı zamanda en sevilen Netflix Kore zombi dizileri hakkında da sizleri bilgilendireceğiz. Bu dizilerin konularını ve oyuncularını öğrenmek için içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kore Zombi Dizisi

Kore Zombi Dizisi1

Kore zombi dizisi hem senaryo bakımından hem de oyuncu kadroları bakımından çoğu izleyici tarafından beğeni toplamaktadır. Özellikle de Kore zombi dizileri Netflix gibi platformlarda büyük bir başarı yakalamıştır. Kingdom ve Train to Busan filmleri de bu başarıya gösterilebilecek örnekler arasındadır. En iyi Kore zombi dizisi arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Kingdom
  • Kingdom: Ashin Of The North
  • Sweet Home
  • All Of Us Are Dead
  • Zombie Detective
  • Train To Busan
  • Peninsula
  • #Alive
  • The Odd Family

Okumaya Değer: En İyi Psikopat Kore Dizileri

Kingdom

Kingdom

Joseon dönemi içerisinde Kore’de gizemli bir veba meydana gelir ve vebanın sonucunda ölüler hayata döner. Prens Lee Chang, vebanın yayılmasını durdurmak için çalışmalara başlar. Bu sayede halkını kurtarmayı hedefler. Bu sırada babasının ölüm dedikodusu da ortaya çıkar. Babasına aslında neler olduğunu da bir yandan araştırırken tartışmalar şiddetini artırmaya başlar. Dizinin oyuncuları arasında Ju Ji Hoob, Kim Hye Jun, Bae Doo Na ve Kim Sang Ho yer almaktadır. Kore zombi dizisi konu başlığı içerisinde belki de en popüler içeriklerden bir tanesidir. Diziyi Netflix üzerinden de izleyebilirsiniz.

Kingdom: Ashin Of The North

Kingdom: Ashin Of The North

Kingdom serisinin asıl başlangıç hikayesi anlatılmaktadır. Ashin of the North dizisinde Kuzey kabilesindeki Ashin köyünün varisi hikayenin odak noktasıdır. Aynı zamanda diriliş bitkisi adı verilen bitki konusunda da seyircinin kafasındaki sorulara cevap vermektedir. Jun Ji Hyun, Park Byeong Eun gibi oyuncular filmin kadrosunda yer almaktadır.

Sweet Home

Sweet Home

Sweet Home, sadece zombi odaklı bir dizi değildir. Ancak diğer diziler kadar da seyirciyi ekran başına kilitleyecek derecede heyecanlıdır. Dizide insanlar gizemli bir şekilde korkunç canavarlara dönüşmeye başlarlar. Bunun sonucunda bir zombi kıyameti ortaya çıkar. Başroldeki genç de komşuları ile birlikte hayatta kalmaya çalışır. Song Kang, Lee Do Hyun, Lee Si Young ve Go Min Si gibi başarılı oyuncular da filmin kadrosunda yer almaktadır.

All Of Us Are Dead

All Of Us Are Dead

All Of Us Are Dead dizisi aynı isimdeki oldukça popüler bir webtoon’dn uyarlanmıştır. Bir grup öğrenci, lisede zombi enfeksiyonunun içerisinde mahsur kalmışlardır. Hayatta kalmaya çalışan ekip, lise koridorlarında tahribat oluşturan virüstan uzak durmaya çalışmaktadırlar. Dizinin başrollerinde Park Solomon, Park Ji Hoo, Yoo In Soo ve Chan Young Yoon bulunmaktadır. Diziyi Netflix üzerinden izleyebilirsiniz. Kore zombi dizisi kategorisinde olmazsa olmaz dizilerden bir tanesidir.

Zombie Detective

Zombie Detective

Kim Moo-young, kılık değiştirip insanlar arasında dolaşan bir zombidir. Mezarından çıktıktan sonra insan gibi davranmaya başlar. Kayıp cesetleri bulmak için dedektiflik yapmaya başlar. Yeni keşfettiği yeteneği ile bunu kolay bir şekilde yapabilmektedir. Diğer bir başrol ise Seon-ji’dir. Moo-young ile birlikte çalışmaya başlayınca sırrını öğrenir. Seon-ji ise eski bir TV yazarıdır. İkili bir araya geldikten sonra suçları çözmek için var güçleri ile çalışırlar. Aynı zamanda Seon-ji, Moo-Young’un zombi olmadan önceki anılarını geri getirmesi için de yardım eder. Filmde Park Ju Hyun, Choi Jin Hyuk, Kwon Hwa Woon, Kim Yo Han gibi başarılı oyuncular bulunur.

Train To Busan

Train To Busan

Bir adam ve kızı birlikte Seul’dan Busan’a yolculuk eden bir trene binerler. Herhangi bir sorun ile karşılacaklarını düşünmedikleri bu yolculukta Güney Kore’de bir zombi kıyameti ortaya çıkar. Durum gittikçe kötü bir hal almaya başlar. Tren içerisinde mahkum kalan insanlar hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalırlar. Filmde Gong Yoo, Ma Dong Seok, Jung Yu Mi gibi başarılı oyuncular yer alır.

Peninsula

Peninsula

Peninsula dizisi, Train to Busan’ın devamı niteliğindedir ve 4 yıl sonrası seyirciye aktarılmaktadır. Deniz kaptanı Jung-seok ve ekibi çevrede bulunan zombi tehlikesini göz ardı edip Kore Yarımadası’na göreve giderler. Daha doğrusu gönderilirler. Hikaye tam da burada başlar. 20 milyon dolarlık bir yiyecek kamyonu almak için görevlendirilmişlerdir. Kamyonu ele geçirmek için de ellerinden geleni yaparlar. Gang Dong Won, Lee Jung Hyun, Lee Re, Koo Kyo Hwan gibi başarılı oyuncular dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

#Alive

#Alive

Seul’da virüs salgını ortaya çıkar ve şehir kaos içerisine sürüklenir. Aynı apartmanda mahsur kalan komşular da birbiri ile işbirliği yapmaya başlarlar. Bu sayede hayatta kalmayı amaçlamaktadırlar. Park Shin Hye, Yoo Ah In, Joo Boo Bi ve Lee Hyun Wook dizinin başrolleri arasındadır.

The Odd Family

The Odd Family

Bir aile küçük kırsal bir alanda huzurlu bir hayat yaşamaktadır. Ancak sonrasında zombi yaratan bir takım yasadışı deneylerde kullanılan birisini bulduklarında artık eski hayatları olmayacaktır. Dışarısı tehlikelerle dolu olmasına rağmen yalnız bir şekilde yaşayan ölüleri bulurlar ve onlardan kar etmeye çalışırlar. Dizinin başrollerinde Jung Ga Ram, Uhm Ji Won, Kim Nam Gil, Jung Jae Young gibi başarılı Koreli isimler bulunmaktadır.

Sonuç

Kore zombi dizisi adlı içeriğimizde sizlere Kore zombi dizisi hakkında detaylı bilgiler sunduk. Aynı zamanda Netflix Kore zombi dizileri arasında en sevilenleri sizlerle paylaştık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu