Tarihi Kore Dizileri

Tarihi Kore dizileri adlı içeriğimizde sizlere en iyi tarihi Kore dizileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda Kore tarihi dizileri konusunda bir liste sunacağız.

Tarihi Kore Dizileri

Tarihi Kore Dizileri

Kore dizilerinin sayısı her geçen gün artmaktadır. Oldukça büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu türün tarihi Kore dizileri olarak da bir alt başlığı bulunmaktadır. Kullanıcıların beğendiği en iyi tarihi Kore dizileri arasında şunlar bulunmaktadır:

 • Hwarang
 • Jackpot
 • Mirror Of The Witch
 • Moonlight Drawn By Clouds
 • Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo
 • Ruler: Master Of The Mask
 • My Sassy Girl
 • Seven Day Queen
 • Saimdang: The Herstory
 • The Flower In Prison
 • Rebel: Thief Who Stole The People

Okumaya Değer: En İyi Psikopat Kore Dizileri

Hwarang

Hwarang

“Hwarang”, tarihi bir atmosferde romantizmle harmanlanmış bir Kore dizisidir ve toplamda 20 bölüm içerir. 2015 ve 2016 yılları boyunca ekranlarda yerini alan bu dizi; Park Seo-Joon, Go Ara, Park Hyung-Sik, Minho, Do Ji-Han, Joo Yoon-Woo ve Seo Ye-Ji gibi tanınmış oyuncuların performanslarıyla öne çıkar. Kore’nin Silla Krallığı dönemine dair bir hikayeyi izleyicilerine sunan dizi, “Hwarang” yani “Güzel Savaşçılar” adı verilen genç erkek savaşçılardan oluşan seçkin bir grubun maceralarını ve yaşamlarını konu alır.

Jackpot

Jackpot

Bir başka tarihi Kore dizisi önerimiz 2016 yapımı, 24 bölümlük “Jackpot”. Bu dizi; Jang Keun-Suk, Yeo Jin-Goo, Lim Ji-Yeon ve Yoon Jin-Seo gibi isimlerin başarılı performanslarına ev sahipliği yapıyor. Kore’nin tarihine dokunan bir hikayeyi izleyicilere sunan dizinin merkezinde; Baek Dae-Gil ve Kral Yeongjo arasındaki büyük çekişme yer alıyor. Bu çekişmede; Baek Dae-Gil kendi hayatını, Kral Yeongjo ise Joseon Krallığı’nın kaderini tehlikeye atar.

Mirror Of The Witch

Mirror Of The Witch

2016 yapımı toplam 20 bölüm süren “Mirror of The Witch” adlı Kore dizisi, tarihi bir çerçeve içinde fantastik öğeleriyle izleyicilere sunuluyor. Dizi; Yoon Si-Yoon, Kim Sae-Ron, Lee Sung-Jae, Kwak Si-Yang ve Jang Hee-Jin gibi yetenekli oyuncuların performanslarını içeriyor. Hikaye, Joseon Hanedanlığı’nın Kral Seonjo döneminde geçmektedir. Genç adam Heo-Jun ile bir cadı olmasına rağmen prenses olarak doğan Seo-Ri’nin karmaşık ve büyülü hikayesini izleyicilere aktarıyor.

Moonlight Drawn By Clouds

Moonlight Drawn By Clouds

Tarihi ve romantik komedi türlerini harmanlayan bu Kore dizisi, 18 bölüm boyunca izleyicilere neşeli bir deneyim sunmuştur. 2016 yılında yayınlanan dizide; Park Bo-Gum, Kim You-Jung ve Jinyoung gibi isimler başrolleri paylaşmıştır. Hikaye, erkek kılığına giren ve erkeklere kadınlar hakkında tavsiyelerde bulunan Hong Ra-On karakteri ve veliaht Prens Hyomyeong karakterinin karşılaşması etrafında şekillenir. Ne var ki Prens Hyomyeong, Hong Ra-On’un aslında bir kadın olduğunu bilmezken Hong Ra-On da Hyomyeong’un veliaht prens olduğunu bilmemektedir. Bu karşılaşma sonrası ikili arasında beklenmedik bir aşk hikayesi filizlenir.

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

“Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo” adlı 2016 yapımı, 20 bölümlük tarihi Kore dizisidir. Lee Jun-Ki, IU, Kang Ha-Neul, Hong Jong-Hyun ve Baekhyun gibi yetenekli oyuncular başrolde yer almaktadır. Dizinin konusu ise zaman yolculuğu ve tarihi olaylarla bezeli bir hikaye sunar. Güneş tutulması esnasında beklenmedik bir şekilde Geryeo Hanedanlığı dönemine geri giden genç bir kadın, bu dönemin hükümdarı olan ve başlangıçta korkutucu görünen Wang So’ya karşı beklenmedik bir aşk hisseder.

Ruler: Master Of The Mask

Ruler: Master Of The Mask

Ruler: Master of The Mask, 40 bölümden oluşur ve 1700’lerin Joseon Hanedanlığı döneminde geçen tarihi bir Kore dramasıdır. 2017 Temmuz’unda izleyicilere veda etmiştir. Bu büyüleyici hikaye, halkının sevgi ve saygısını kazanmış bir veliahtın ve ondan intikam almayı amaçlayan bir kızın yaşam öyküsünü izleyicilere sunar. Başrollerde; Yoo Seung-Ho, Kim So-Hyun ve Yoon So-Hee gibi yetenekli oyuncular performans sergiler.

My Sassy Girl

My Sassy Girl

Romantik komedi ve tarihi öğeleri birleştiren My Sassy Girl, 2017 yılında yayınlanan ve 32 bölümlük bir Kore dizisidir. Bu dizi, aynı adı taşıyan ve 2001 yapımı bir Kore filminin dizi adaptasyonudur. Başrollerinde Joo Won, Oh Yeon-Seo ve Lee Jung-Shin gibi tanınmış oyuncular yer alır. Hikaye, Joseon Hanedanlığı döneminde geçer. Hikayede duygusal açıdan çekingen Gyun-Woo ile çevresindeki insanlara zor anlar yaşatan Prenses Hyemyung arasında gelişen hem komik hem de duygusal bir aşk ilişkisi ele alınır.

Seven Day Queen

Seven Day Queen

Seven Day Queen adlı 20 bölümlük tarihi Kore draması, 2017 yılında ekranlara gelmiştir. Bu dramatik hikaye, isminden de anlaşılacağı gibi tahtta sadece 7 gün süresince hüküm sürebilen Kraliçe Dangyeong ve Kral Joongjong arasındaki romantik aşk hikayesini ele alır. Bu duygusal öykünün başrollerinde Park Min-Young, Yeon Woo-Jin, Lee Dong-Gun ve Chansung gibi tanınmış oyuncular yer alır.

Saimdang: The Herstory

Saimdang: The Herstory

Saimdang: The Herstory 2015 ve 2017 yılları arasında yayınlanan bir fantastik ve tarihi Kore dizisidir. Bir sanat tarihi profesörünün tarihte önemli bir yere sahip olan Shin Saimdang’ın günlüğünü keşfetmesi ve bu sayede büyülü bir dünyaya yolculuk yapmasını konu alıyor. Dizinin başrollerinde Lee Young-Ae, Song Seung-Hun, Oh Yoon-Ah ve Yang Se-Jong gibi yetenekli oyuncular bulunuyor.

The Flower In Prison

The Flower In Prison

2015 ve 2016 yılları arasında yayınlanan ve 51 bölümden oluşan The Flower In Prison, en iyi tarihi Kore dizileri arasında yer almaktadır. Başrollerinde Jin Se-Yeon ve Ko Soo’nun yer aldığı bu dizi, tıpkı birçok benzeri gibi Joseon Hanedanlığı dönemine ışık tutuyor. Hikaye, hapishanede dünyaya gelen Ok-Nyeo’nun adaletsizce cezalandırılan mahkumları kurtarma çabalarını konu alıyor.

Rebel: Thief Who Stole The People

Rebel: Thief Who Stole The People

2017’de ekranlara gelmiş olan ve toplam 30 bölümden oluşan bu tarihi Kore draması, Joseon Hanedanlığı döneminde bir isyanın hikayesini ele alıyor. Başrollerinde Yoon Gyun-Sang, Chae Soo-Bin, Kim Ji-Suk ve Lee Honey gibi yetenekli oyuncuların performanslarını izleyebilirsiniz. Dizide tarihi olayları canlandırılırken izleyicilere heyecan dolu anlar yaşatıyor.

Sonuç

Tarihi Kore dizileri adlı içeriğimizde sizlere en iyi tarihi kore dizileri hakkında bir liste yapıp paylaştık. Aynı zamanda Kore tarihi dizileri konusunda da detaylı bilgiler vermeye çalıştık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu