Kore Polisiye Dizileri

Kore polisiye dizileri adlı içeriğimizde sizlere en iyi Kore polisiye dizileri hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Aynı zamanda polisiye Kore dizileri için bir liste hazırlayacağız.

Kore Polisiye Diziler

polisiye kore dizileri

 

Genç izleyici kitlesi dünyada önemli bir yer tutmaktadır. Kore polisiye dizileri de genç yaştaki izleyicilerin beğenisini toplamaktadır. Kore televizyonlarında çeşitli hikayeler işlenmektedir ve bu hikayeler oldukça başarılıdır. O kadar farklı tür bulunmaktadır ki aralarından seçim yapması da zordur. Kore polisiye dizileri de en beğenilen türler arasındadır. En iyi Kore polisiye dizileri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • Stranger
  • You’re All Surrounded
  • Voice
  • Partners for Justice
  • Less Than Evil
  • Signal
  • Hello Monster
  • Life on Mars
  • Vegabond
  • Tunnel

Okumaya Değer: En İyi Psikopat Kore Dizileri

Stranger

Stranger

Hwang Si-mok, çocuk yaşlarında geçirdiği bir beyin ameliyatı sonucunda duygu ve empatiden yoksun kalmıştır. Sosyal becerileri zayıf, soğuk ve mantıklı bir karakter olan Han Yeo-jin ile birlikte cinayet davası adına görevlendirilmiştir. Bu ikili davayı çözmeye başladıklarında kendilerini siyasi bir planın parçası olarak bulurlar. Cho Seung Woo, Lee Joon Hyuk, Bae Doona gibi başarılı oyuncuları filmde yer almaktadır. Kore polisiye dizileri arasında en ilginç konuya sahip olanlardan birisidir. Stranger dizisini Netflix’te bulabilirsiniz.

You’re All Surrounded

You're All Surrounded

Henüz daha çaylak olan 4 tane dedektif, Gangnam şehrinde bir polis karakolunda çalışmaktadır. Acemi dedektifler işlerinin ilk gününde hiç birinin polis olmak istemediklerini fark ederler. Her birisi farklı amaçlarla polis olmaya karar vermiştir. Kim Ji-yong, 11 yıl öncesinde ölen annesinin cinayetini ortaya çıkarmaya çalışmaktadır. Ekip liderinin de bu olayla bağlantısı olduğunu düşünür. Cha Seung Won, Lee Seung Gi, Go Ara, Ahn Jae Hyun gibi başarılı isimler dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Voice

Voice

Moo Jin-hyuk, şehrinde oldukça popüler bir dedektiftir. Bir gün karısı işteyken öldürülür ve kendisini suçlu hisseder. Bir zaman geçtikten sonra karanlık geçmişi ile haşır neşir olan bir profesyonel ses profilcisi Kang Kwon-joo’dan yardım ister. İkili davaları çözmek ve sevdiği insanların ölümünden sorumlu kişileri bulmak için güçlerini birleştirirler. Dizinin başrollerinde Lee Ha Na ve Jang Hyuk yer alır.

Partners for Justice

Partners for Justice

Dizide, soğukkanlı ve huysuz bir adli tıp doktoru ve sıcakkanlı bir acemi savcı bulunmaktadır. İkili birbirlerinden haz etmezler. Ancak görevlendirildikleri davaları çözmeleri için bir araya gelmelidirler. Aynı zamanda birbiriyle anlaşmayı da öğrenmelilerdir. Jung Yu Mi, Jung Jae Young gibi başarılı isimler dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır.

Less Than Evil

Less Than Evil

Dizi diğer bir ismi ile Bad Detective olarak bilinmektedir. İyiyle kötü arasında bulunan çizgiyi aşan ve yalnız olan bir dedektifi anlatmaktadır. Psikopat bir kadın ile tanışan bu dedektif, kanıt eksikliği yüzünden kadını tutuklayamaz. Idris Elba’nın oynadığı Luther adlı dizinin uyarlamasıdır. Başrollerde Shin Ha Kyun, Park So San, Lee Seol gibi isimler bulunmaktadır.

Signal

Signal

15 yıl öncesinde genç bir kızın öldürülmesi ile dizi başlamaktadır. İlkokul öğrencisi Park Hae-yeong, öldürülmeye tanık olmuştur. Ancak polis suçluyu bulamayınca polise olan güvenini kaybetmeye başlamıştır. Yaşı ilerleyen Hae-yeong, polislere katılır ve suç profilcisi olur. Sonrasında Dedektif Lee Jae-han ile iletişime geçmesini sağlayan bir telsiz bulur. Dedektif geçmişte yaşayan zeki bir adamdır. Farklı zaman dilimlerinde bulunmalarına rağmen birlikte soğuk davaları çözerler. Lee Je Hoon, Cho Jin Woong ve Kim Hye Soo gibi isimler dizinin başrolleri arasındadır.

Hello Monster

Hello Monster

Dizinin bir diğer ismi “I Remember You”dur. Dizide görevlendirildiği bir davanın sonrasında New York’tan evine dönen bir suç profilcisinin hikayesi anlatılmaktadır. Kendisinin haberi olmadan ekip arkadaşlarından birisi bir süredir onu araştırmaktadır. İkisi de başkaları tarafından kurulan bir oyuna yakalandıklarını fark etmeden birbirlerini araştırmaya devam etmektedir. Seo In Guk, Choi Won Young, Jang Nara gibi isimler dizinin başrolleri arasındadır.

Life on Mars

Life on Mars

Han Tae-joo isimli bir suç araştırmacısı, insanlar üzerindeki verilere güvenerek kariyerinde büyük terfiler elde eder. Sonrasında normal bir hayatı olan adamın hayatı değişir. Dava araştırması yaparken bir kaza meydana gelir ve 1988 yılına geri gider. Küçük bir kasabada dedektif olarak görev yapmaya başlar. Kendi zaman dilimine dönmesi için de bir seri cinayet vakasını çözmesi gerekir. Dizinin başrollerinde Jung Kyung Ho, Go Ah Sung, Park Sung Woong gibi başarılı oyuncular yer almaktadır.

Vagabond

Vagabond

Cha Dal-geon, aksiyon yıldızı olmanın peşinde koşan bir dublördür. Ayrıca yeğenin bakımını da üstlenmektedir. Yeğeni bir uçak kazasında hayatını kaybeder. Dal-geon ise birisinin uçağı bilerek düşürdüğünü düşünür. Go Hae-ri, Kore büyükelçiliğinde çalışan bir ajandır. Dal-geon ile birleşerek olayın gizemini çözmeye başlarlar. Ancak sürecin sonunda daha kötü bir skandal ile karşılaşırlar. Dizinin başrollerinde Lee Seung Gi, Shin Sung Rok ve Bae Suzy gibi isimler yer almaktadır.

Tunnel

Tunnel

1986 yılında Park Gwang-ho isimli bir dedektif seri katili yakalamak için peşinden koşarken bir tünele girer. Tünelin sonunda ise kendisini 2017 yılında bulur. 2017 yılında olduğunu anladığında seri katilin 30 senedir aynı cinayetleri işlemeye devam ettiğini fark eder. Seri katili yakalamak için dedektif ve psikolog Shin Jae-yi güçlerini birleştirir. Choi Jin Hyuk, Lee Yoo Young ve Yoon Hyun Min dizinin başrolleri arasında yer almaktadır. Kore polisiye dizileri arasında oldukça popülerdir ve birçok kişi tarafından sevilerek izlenmektedir.

Sonuç

Kore polisiye dizileri adlı içeriğimizde sizlere en iyi Kore dizileri hakkında detaylı bilgiler verdik. Aynı zamanda izleyebileceğiniz polisiye Kore dizileri hakkında da detaylı bir listeyi sizlerle paylaştık.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu