Romantik Kore Dizileri

Romantik Kore dizileri adlı içeriğimizde sizlere en sevilen romantik Kore dizileri hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Aynı zamanda romantik komedi kore dizileri kategorisinde oldukça popüler dizilerden oluşan bir film listesi hazırlayacağız.

Romantik Komedi Kore Dizileri

Romantik Komedi Kore Dizileri

Romantik komedi Kore dizileri dünya üzerinde en çok beğenilen tarzlardandır. İzleyicileri ekran karşısına adeta kilitleyen bu yapımlar, her yaş grubundaki izleyici kitlesine hitap etmektedir. Kalbinizi ısıtacak dramatik aşk hikayelerinden, kahkaha dolu komedilere kadar birçok hikayeyi romantik Kore dizileri arasında bulabilirsiniz. En iyi romantik Kore dizilerini sizler için bir araya getirdik.

Okumaya Değer: İzlenmesi Gereken Psikopat Kore Dizileri

En İyi Romantik Kore Dizileri

En İyi Romantik Kore Dizileri

Romantik Kore dizileri birçok izleyici tarafından büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Aynı zamanda bunların yeni sezonları da meraklı gözlerle beklenmektedir. En iyi romantik Kore dizileri arasında şunlar bulunmaktadır:

  • My X-Like 20
  • Love Is For Suckers
  • Yumi’s Cells 2
  • My Chilling Roommate
  • Gaus Electronics
  • Crazy Love
  • The Law Cafe
  • Cunning Single Lady
  • Emergency Couple
  • Fated To Love You

My X-Like 20

My X-Like 20

So-Won sonsuza kadar 20’li yaşlarda yaşaması için lanetlenmiştir. Bu lanetten kurtulmak için gizli bir şekilde tatil yerine kaçar. Tatil yerinde Kang-hyun isimli birisiyle tanışır. So-Won’un soğuk ve sert hareketlerinden hoşlanmayan Kang-hyun, So-Won ile anlaşamaz. Ancak So-Won’un lanetini kırmak için etrafta ipuçları toplamaya başlarlar. Birbirleri ile çok muhattap olmamalarına rağmen aralarında bir ilişki başlar.

Love Is For Suckers

Love Is For Suckers

Love Is For Suckers, aşkın karışık duygulardan oluştuğunu anlatan en güzel romantik Kore dizileri arasında yer alır. Başrol Yeo-reum 10 yıldır realite şov yapımcılığı yapmaktadır. 20 yıllık arkadaşı Jae-Hoon arasında farklı denilebilecek bir ilişki vardır. İkisi de 30 yaşlarında olmasına rağmen hiçbir zaman sevgilileri veya flörtü olmamıştır.

Yumi’s Cells 2

Yumi's Cells 2

Yu-Mi, en son ayrılığından sonra aşk konusunda kendini tamamen kapatmıştır. Ancak günler sonrasında tesadüf eseri Goo-woong isimli birisi ile tanışır. Bu tanışma ile birlikte duygu durumu tam anlamıyla değişir. Duygularının değişmesinin yanı sıra kendisi de birtakım zorluklar yaşamaya başlar.

My Chilling Roommate

My Chilling Roommate

Se-ri, küçük yaşlarında büyük bir keşif yapar. Keşfi sırasında hayaletlerin gerçek olduğunu ortaya çıkararır. Ancak hayaletleri yalnızca Se-ri görebilmektedir. Hayaletlerin neden ve nasıl ortaya çıktığını öğrenmiştir. Sonrasında ise bu yeteneğini herkesten gizleyerek büyümüştür. Günlerden birinde halihazırda tanıştığı hayaletler arasında en sıra dışı olan hayalet ile tanışır. Bu olaydan sonra da hayatı tamamiyle değişir.

Gaus Electronics

Gaus Electronics

Sang-Shik pazarlama bölümünde çalışmaktadır. Düşüncesiz birisi olarak aktarılmıştır. Kendisinden kıdemli olan insanlarla bile görüşleri uymadığı takdirde fikirlerini hiç çekinmeden söylemektedir. Ofis çalışanları arasında genel olarak sempatik ve dramatik ilişkiler ön plandadır. Na-Rae ise işine düşkün bir karakterdir. Ofis hayatının gerçekleri dikkatli bir şekilde seyirciye aktarılmıştır. Aynı zamanda Kore’de yaşanan gerçek olaylardan da esinlenilmiştir.

Crazy Love

Crazy Love

Noh Go, GO Study adlı şirketin CEO’sudur. Aynı zamanda kendisi 190 IQ’ya sahip birisi olarak ülkedeki en iyi matematik öğretmenidir. Çok yetenekli olmasına rağmen oldukça kaba birisidir. Shin Ah isimli de bir sekreteri vardır. Shin Ah, Noh Go’nun aksine çok yardımsever, sorumluluk duygusu gelişmiş ve samimi davranışları ön planda olan bir karakterdir. Bir gün Noh Go, ölüm tehditleri almaya başlar ve hafızasını kaybeder. Bunun üzerine yaşamak için fazla zamanının bulunmadığını fark eder. Shin Ah’dan nişanlısı olarak taklit yapmasını ister ve büyük maceraları başlar.

The Law Cafe

The Law Cafe

Jeong-Hu inanılmaz derecede güzel bir binası vardır ve bu binada yaşamaktadır. Yu-Ri ise Jeong-Hu’nun yeni kiracısı olan bir avukattır. Bu zamandan sonra Jeong-Hu artık özgür bir şekilde yaşamak istemez. İkilinin arasında romantizm yaşanmaya başlar. İş hayatları, arkadaşlıkları, okul yılları ve şimdiki zaman içerisinde var olan büyük duyguları gerçeğe dönüştürmeye çalışırlar.

Cunning Single Lady

Cunning Single Lady

2014 yılında ilk kez yayınlanmaya başlamıştır. 16 bölüm yayınlanmıştır. Lee Min Jung ve Joo Sang Wook çok iyi oyunculuklar sergilemiştir.

Ae Ra, sıradan ve düzenli bir yaşamı hedefleyerek devlet memuru biriyle evlilik hayali kurmuştur. En nihayetinde, bu hayalini gerçekleştirir ve Jung Woo ile dünya evine girer. Ancak, her şey beklediği gibi gitmez. Kocası Jung Woo, memuriyet hayatını bırakarak bilgisayar odaklı bir kariyere yönelir ve bu işe büyük miktarda sermaye yatırır. Ae Ra bu ani değişiklik karşısında ne yapacağını bilemez ve boşanmayı tercih eder. Ancak, boşandıktan sonra Woo’nun bir CEO olduğunu öğrenince şaşırır ve onunla yeniden birleşme yolunu aramaya başlar. Her türlü fırsatı değerlendirerek Woo’ya dönmeye çalışır.

Emergency Couple

Emergency Couple

İlk olarak 2014’te yayınlanan Emergency Couple 21 bölüm yayınlanmıştır. Dizinin başrollerinde; Song Ji-hyo, Lee Pil-mo, Choi Jin-hyuk yer almaktadır.

Oh Chang-min ve Oh Jin-hee, ailelerinin baskılarına karşın aşklarını sürdürmeye çalışan genç bir çifttir. Chang-min tıp fakültesinde öğrenci iken Jin-hee diyetisyendir. Ancak Chang-min’in ailesi Jin-hee’yi onlara yeterince uygun bulmaz ve bu durum Jin-hee’nin kendisini aşağı hissetmesine sebep olur. Ne olursa olsun kaderin cilvesi ile çift, hastanede farklı zamanlarda ve değişik koşullar altında bir araya gelir. Bu öykü, aşklarını yaşamak için mücadele eden bu iki gencin hayatındaki zorlukları ve onların karşı konulmaz aşkını anlatmaktadır.

Fated To Love You

Fated To Love You

2014 yılında 20 bölüm olarak yayınlanmıştır. 2008 yapımı aynı isimli bir Tayvan dramasından uyarlanmıştır. Başrollerde  Jang Hyuk, Jang Na-ra, Choi Jin-hyuk ve Wang Ji-won yer almaktadır.

Jang Hyuk, bir kimya şirketinde yönetici görevindedir ve hayatı boyunca aşık olduğu bir dansçıyla birlikte olmanın keyfini sürmektedir. Öte yandan Jang Na ra; bir hukuk firmasında sekreter olarak çalışan, son derece iyi niyetli ve kibar bir kadındır. Na ra’nın kimseden bir şey istemeye cesaret edemeyen ve herkesin isteklerine boyun eğen bir kişiliği vardır. Ancak bir gece ikisi de aşırı alkollü olduklarında hayatları tamamen değişir. Bu geceyi takiben olaylar birbirini kovalar ve ikisinin hayatı beklenmedik bir şekilde gelişir.

Sonuç

Romantik Kore dizileri adlı içeriğimizde sizlere en iyi romantik Kore dizileri hakkında bir liste sunduk. Aynı zamanda Kore aşk dizileri hakkında detaylı bilgilere yer verdik.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu