Vampir Konulu Kore Dizileri

Vampir konulu kore dizileri büyük bir izleyici kitlesine sahiptir. Özellikle de genç seyirci kitlesini kendisinde tutmayı başaran vampir teması oldukça ilgi görmektedir. Çoğunlukla fantastik dizi türlerine giren vampir dizileri ve filmlerini izlemek sizlerin de ilgisini çekebilir. Kore yapımı vampir dizileri oldukça gerilim odaklı senaryolardan oluşuyor.

En Çok İzlenen Kore Dizileri Hangileri?

Kore dizileri seyircilerin ilgisini büyük oranda çekmeyi başarıyor. Özellikle de vampir konulu kore dizileri genç kitlenin isteklerini fazlasıyla karşılıyor. Bu özelliklerin yanı sıra da zamanını kötü dizilerle harcamak istemeyen kullanıcılar da iyi vampir konulu kore dizileri hakkında araştırma yapıyor. Eğer sizler de en iyi vampir dizisi hangisi konusunda araştırma yapıyorsanız işte sizler için en beğenilen kore vampir dizileri:

  • Orange Marmalade
  • Vampire Detective
  • Blood
  • The Scholar Who Walks the Night
  • Vampire Prosecutor
  • Vampire Flower

Yukarıda yer alan vampir konulu kore dizileri kore sineması içerisinde yer alan ve izleyiciler tarafından en çok beğenilen yapımlardır. Gelin şimdi bu dizilerin detaylarını birlikte inceleyelim.

Kore Vampir Dizileri

Orange Marmalade

Orange Marmalade

Orange Marmalade, 2015 yılında Güney Kore’de yayınlanan bir vampir temalı bilim kurgu türünde televizyon dizisidir. Dizinin başrollerinde Yeo Jin-goo, Kim Seolhyun, Lee Jong-hyun yer alır. Dizide vampirler ve insanlar arasında 200 yıl öncesinde bir barış antlaşması imzalanmıştır. Ancak taraflar günümüzde antlaşmayı bozmuştur ve birbirlerinin içerisine karışmaya başlamıştır. Başrolümüz Jae Min ise lisede öğrenim görmekte olan bir öğrencidir. Daha sonrasında sınıfına yeni gelen bir kıza aşık olur. Ancak kızın vampir olduğundan haberi yoktur.

Orange Marmalade, vampir konulu kore dizileri arasında en popüler olan dizilerden birisidir. Aynı zamanda birçok kullanıcı tarafından beğenilerek izlenmektedir.

Vampire Detective

vampire detective

Vampire Detective, bir diğer en beğenilen vampir temalı dizilerdendir. 2016 senesinde yayınlanan Vampire Detective, gizem türünün ögelerini içeren vampir konulu bir dizidir. Dizinin başrollerinde oldukça başarılı oyuncular yer alır. Bu oyuncular arasında Lee Joon, Lee Se-young ve Oh Jung-se vardır. Dizide özel dedektiflik yapan Yoon San bir anda vampire dönüşür. Bu dönüşüme başlangıçta anlam veremez. Ardından bu gizemi ortaya çıkarmaya çalışır. Bu olayların yanı sıra da müşterilerinin çeşitli davalarını da çözmeye devam etmek zorundadır.

Blood

blood

Blood, 2015 yılında yayın hayatına başlamış vampir konulu kore dizileri arasında yer alır. İçerisinde bilim kurgu ve dram ögelerini barındıran bu dizide oldukça başarılı oyunculara yer verilmiştir. Bu başrol oyuncularına örnek olarak Ahn Jae-hyeon, Koo Hye-sun ve Ji Jin-hee gösterilebilir. Blood dizisinde, Güney Kore’de yer alan en iyi hastanelerden birisinde görev alan Park Ji-Sang’ın hikayesini izliyoruz. Park Ji-Sang normal hayatında doktor olmasına rağmen kendisinin başka bir hayatı daha bulunuyor. Bu da tabii ki de vampir olduğu bambaşka bir hayat. Aynı zamanda aşık olmasından dolayı Park Ji-Sang işleri yoluna koymakta oldukça zorlanıyor.

The Scholar Who Walks the Night

the scholar who walks the night

The Scholar Who Walks the Night, genç izleyicilerin en çok beğendiği ve tekrar tekrar izlediği vampir konulu kore dizileri arasında yer almaktadır. 2015 yılında yayınlanan bu dizide dram türünün ve vampir temasının ögeleri büyük oranda kullanılmıştır. Dizinin başrolünde yer alan oyuncular arasında Lee Joon-gi, Lee Yu-bi, Shim Chang-min bulunmaktadır. Dizi Joseon Hanedanlığı döneminde geçer. Başrol oyuncumuz bir erkek gibi giyinerek kitap satmaya başlar. Daha sonraları ise vampir olduğunu öğrendiği bir bilim adamı ile denk gelir. Ardından ise hikayenin heyecanlı ve eğlenceli bölümleri başlar.

Vampire Prosecutor

vampire prosecutor

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Vampire Prosecutor, vampir konulu kore dizileri arasında en çok ilgiyi görenler arasındadır. Dizide dram, gizem ve suç ögeleri çoğunlukla işlenmektedir. Dizinin başrolleri arasında ise Yeon Jeong-hun, Lee Young-ah gibi oldukça başarılı oyuncular yer alır. Dizide savcı olan başrolümüz bir vampir tarafından ısırılır. Ölmüş insanların kanını içerek hayatına devam eden savcı bir yandan da mesleğini sürdürmek zorundadır. Hayatını böyle sürdüren savcı bir gün hayatının en önemli kararını vermek zorunda kalacaktır. Psikopat kore dizileri arasında bu yapım en çok sevilenlerden birisidir.

Vampire Flower

vampire flower

Vampire Flower, 2014 yılında yayınlanmaya başlayan bir kore televizyon dizisidir. Aynı zamanda vampir konulu kore dizileri kapsamında çoğu genç izleyicinin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Dizide bilim kurgu ögeleri öncelik olarak işlenmektedir. Vampire Flower’da oldukça başarılı oyuncular performans şansı bulmuştur. Bu başrol oyuncuları arasında Seo Jae Hyung ve Kim Ga Eun gibi isimler yer almaktadır. Dizide vampir olan Louis ve lise öğrencisi olan Seo-young arasındaki aşk hikayesi konu ediliyor. Bu ikili birlikte Vampir Çiçeği’ni bulmak için vampirler diyarında büyük bir maceraya atılırlar.

Kore Dizileri neden çok seviliyor?

Kore dizilerinin çok sevilmesindeki en büyük nedenler dizi setlerinin zengin ve ilgi çekici olmasıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu