Alacakaranlık 6 Ne Zaman Çıkacak?

Dünya çapında en çok sevilen film serilerinden birisi olan Alacakaranlık serisi, 2005 yılında ilk kitabın yayınlanmasından sonra kısa sürede büyük bir beğeni toplamıştı. Kitapların ardından gelen filmlerden sonra en iyi gençlik filmleri arasında yerini alan yapımın başrollerinde ise Robert Pattinson ve Kristen Stewart gibi ünlü oyuncular yer almaktadır. Büyük bir hayran kitlesine sahip olan yapım hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi ise “Alacakaranlık 6 ne zaman çıkacak” sorusu oluyor. Alacakaranlık serisi hakkında merak ettiğiniz bilgiler ve serinin devamı için yazımızı okuyabilirsiniz.

Son Kitap Alacakaranlık Şafak Vakti

Alacakaranlık şafak vakti

Alacakaranlık serisinin son yayınlanan kitabı Şafak Vakti kitabıydı. Bir gün içerisinde 1 milyondan fazla satan bu efsane kitap, seriye olan ilginin bir kanıtı nitelikte. Stephen Meyer tarafından yazılan kitabın bu kadar çok beğenilmesi okuyucuların “Alacakaranlık 6 çıkacak mı” sorusunu sormasına neden oldu. Kitapta yer alan hikayenin neredeyse kusursuz olması, sürükleyicilik konusunda okuyucuya istediğini vermesi bu sorunun sorulmasındaki en önemli etkenlerden biri. Ayrıca, Edward Cullen, Bella Swan ve Jacob Black gibi karakterlerin de müthiş bir şekilde betimlenmesi kitabın kısa sürede en çok satanlar listesine girmesini sağlamıştı.

Alacakaranlık 6 Neden Çıkmadı?

Alacakaranlık 6 ne zaman çıkacak” sorularının artmasından sonra serinin yeni kitabı Yükselen Güneş hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Serinin devam kitabı olarak bilinen Midnight Sun kitabını yazmaya başladığını açıklayan Stephen Meyer, kitabının bir kısmının çalınmasının ardından yazmaya bir süre ara vermişti. İnternete sızdırılan ve binlerce kişi tarafından okunan kitabın bir kısmı, Alacakaranlık 6 çıkış tarihini de dolaylı yoldan ertelemiş oldu. Ancak, yeni gelen haberlere göre Alacakaranlık serisinin 6. kitabı Yükselen Güneş bu yıl içerisinde yayınlanacak.

Alacakaranlık 6 Konusu Nedir?

edward jacob ve bella

Serinin yeni kitabında hikaye Bella Swan yerine Edward Cullen tarafından anlatılacak. Daha önceki kitaplarda olayları hep Bella Swan tarafından görmüştük. Alacakaranlık 6 konu olarak bu olayları Edward Cullen gözünden gösterecek. Özellikle de Bella ve Jacob arasında yaşananlarda Edward ortalıkta bir süre görülmemişti. Bu durumda okuyucular Edward karakterinin neler hissettiğini oldukça merak etmişti.

Alacakaranlık Filmi Devam Edecek mi?

Seri hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de “Alacakaranlık filmi devam edecek mi” sorusu. Bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama bulunmamakta. Ancak, filmin dünya çapında yakaladığı popülerlik ve elde ettiği 3.3 milyar dolarlık hasılatı göz önünde bulundurduğumuzda, Alacakaranlık filminin devam edeceğini söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

En son 2012 yılında yayınlanan serinin son filminden sonra Stephen Meyer tarafından yazılmaya başlayan yeni kitap, akıllara Alacakaranlık 6 ne zaman çıkacak sorusunu getiriyor.

Alacakaranlık Kitap Serisi Sırası

Alacakaranlık serisi kitaplarını henüz okumayan pek çok kişi kitapları okuma sırasını merak ediyor. Alacakaranlık kitap serisi sırası ise şöyle:

  1. Alacakaranlık
  2. Yeni Ay
  3. Tutulma
  4. Şafak Vakti

Alacakaranlık Midnight Sun kitabının ise 2 bölümden oluşması bekleniyor.

Vampir konulu filmlere karşı ilgiliyseniz Vampir konulu Kore Dizileri listemize de göz atabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Alacakaranlık Tutulma Kaçıncı Kitap?

Alacakaranlık Tutulma kitabı serinin 3. kitabıdır.

Alacakaranlık Edward Öldü mü?

Alacakaranlık kitabının son kitabında Edward Cullen ölmemiştir.

Alacakaranlık Siyah Kurt Kim?

Alacakaranlık serisinde Stephen Meyer tarafından yaratılan siyah kurt karakteri Jacob Black adlı karakterdir. Jacob, Quileute adlı bir kabilenin üyesidir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu