Percy Jackson 3 Ne Zaman Çıkacak?

Percy Jackson 3 ne zaman çıkacak, adlı içeriğimizde size ünlü film serisinin ne zaman vizyona gireceğini açıklayacağız. Ayrıca film hakkında genel bilgileri ve oyuncu kadrosunu da sizlere sunacağız.

Percy Jackson 3 Çıkacak mı?

Percy Jackson 3 Çıkacak mı?

Percy Jackson 3 ne zaman çıkacak, konusunda serinin birçok hayranı detaylı araştırmalar yapmaktadır. Percy Jackson 3 çıkış tarihi hakkında Percy Jackson karakterini canlandıran Logan Lerman, “Filmin devamı gelmeyecek.” şeklinde bir açıklama yaptı. Aynı zamanda Percy Jackson rolüne devam etmek isteyen oyuncu, serinin kitaplarını ve filmlerini beğendiğini belirtti.

Film serisi beklendiği gibi gitmemişti. Percy Jackson ve Şimşek Hırsızı filmi gişe rekorları kırdıktan sonra seriye ikinci bir şans daha verilmesi gerektiği düşünüldü. Ancak yaptıkları Percy Jackson: Sea of Monsters beklentilerin altında kalan bir yapım oldu.

Percy Jackson: Sea of Monsters, serinin hayranları için ilk film kadar beğeni toplayamadığı için Percy Jackson 3 filminin yapılması için yeterli teşvik bulunamadı. Çoğu kişi son iki filmin hatalarından ders çıkararak yeni bir Percy Jackson filmi çıkacağını bekliyordu.

Percy Jackson 3’ün çıkmaması, serinin hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Ancak 2020 yılının başında serinin yapımcısı Rick Riordan’dan çarpıcı açıklamalar geldi. Disney+ için serinin özel bir programının ayarlandığını açıklayan Rick Riordan oldukça mutluydu. Buna rağmen günümüzde seri ile ilgili herhangi bir yeni gelişme bulunmamaktadır.

Percy Jackson ve Şimşek Hırsızı 2010 yılında vizyona girdi ve dünyada 226 milyon dolarlık bir gişe yakaladı. Devam filmi olan Sea of Monsters 2013’te çıkış yaparak 199 milyon dolar kazanmayı başardı.

Eğer Alacakaranlık 6 ne zaman çıkacak hakkında bilgi edinmek isterseniz de yazımıza göz atabilirsiniz.

Percy Jackson 3 Oyuncu Kadrosu

Percy Jackson 3 Oyuncu Kadrosu

Percy Jackson 3 ne zaman çıkacak, konusunda araştırma yapan kişiler filmin oyuncu kadrosunu büyük bir merakla takip etmektedir. Dizinin kadrosu tam olarak belli olmamakla birlikte bazı haberler ve söylentiler de ortaya çıktı. Bu haberlere göre dizinin oyuncu kadrosunun şu şekilde olacağı tahmin ediliyor:

  • Logan Lerman (Percy Jackson)
  • Serinda Swan (Afrodit)
  • Kevin Mckidd (Poseidon)
  • Brandon T Jackson (Grover)
  • Sean Bean (Zeus)
  • Steve Coogan (Hades)
  • Jake Abel (Luke Castellan)
  • Alexandra Daddario (Annabeth Chase)
  • Melina Kanakaredes (Athena)

Yukarıdaki isimler Disney+’daki dizi projesi için ismi geçen oyunculardır. Ancak dizinin net kadrosu tam olarak belli değildir. Bundan dolayı oyuncu kadrosunda bazı değişiklikler olabilir.

Percy Jackson Film Konusu

Percy Jackson 3 ne zaman çıkacak, hakkında araştırma yapan hayranların en merak ettikleri noktalardan birisi de filmin konusudur. Filmde, Yunan Tanrıları ve melezlerin dünyası arasında bir savaş meydana geliyor. Bu savaşta her yer yıkılacak ve geri dönülemez sonuçlar ortaya çıkacak. Percy’nin kendisi gibi güçlü arkadaşlara ihtiyacı olacak. Yeni tanıştığı melez kardeşlerin de ona yardımcı olup olmayacağını göreceğiz.

Titanların efendisi, tanrıları ve melezleri beklemekte. Serinin bu 3. kitabında Percy korkunç bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalacak. Bu gerçeğin adı da Titan’ın Laneti. Bu lanete sadece inanılmaz derecede güçlü kişiler karşı koyabilir. Percy’nin lanete karşı koyup koyamayacağını hep birlikte göreceğiz.

Percy Jackson Kitapları

Percy Jackson Kitapları

Percy Jackson dünya üzerinde pek çok hayranı bulunan bir film ve kitap serisidir. Özellikle de kitapları milyonlarca kişi tarafından büyük beğeni ile okunmaktadır. Aynı zamanda Percy Jackson serisi dünya genelinde tam olarak 42 dile çevrilmiştir. Kitap yalnızca Amerika içerisinde 30 milyonun üzerinde bir satış gerçekleştirdi. Eğer ülkemizde serinin kitaplarına ulaşmak isterseniz Doğan Egmont tarafından kitapların yayına verildiğini görebilirsiniz.

Şimşek hırsızı, Titan’ın Laneti, Canavarlar Denizi, Labirent Savaşı ve Son Olimposlu isminde 5 kitaptan oluşan bu seri Melez Dosyaları adından yan bir kitaba da sahiptir. Kitaplar genel olarak modern dünyada geçmektedir. Ek olarak Yunan Mitolojisi’nden de seride çokça esinlenme vardır.

Poseidon’un oğlu olduğunu genç yaşlarında öğrenen Percy Jackson’ın, mitolojik maceraları kitap içerisinde anlatılmaktadır. Serinin bazı hayranları Percy Jackson’ın Harry Potter’ın Yunan Mitolojisi ile karıştırılmış bir versiyonu olarak yorumlar.

Sonuç

Percy Jackson 3 ne zaman çıkacak, adlı içeriğimizde sizlere film hakkında detaylı bilgiler verdik. Filmin çıkıp çıkmayacağına dair de elimizde olan verileri paylaştık. Aynı zamanda filmin oyuncu kadrosu, konusu ve kitapları hakkında da bilgileri sizlere sunduk.

Percy Jackson kaç filmi var?

Percy Jackson ve Olimposlular: Şimşek Hırsızı ve Percy Jackson: Canavarlar Denizi olmak üzere toplam iki filmi vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu