Reenkarnasyon Filmleri

Reenkarnasyon filmleri adlı içeriğimizde sizlere konusu ile kullanıcılardan büyük ilgi gören filmleri listeleyeceğiz. Reenkarnasyon konulu filmler ölümden sonraki yeniden doğuşu anlatan filmlerdir. İçeriğimizi okuyarak bu filmler hakkında hem detaylı bilgi edinebilir hem de beğendiklerinizi izleme listenize alabilirsiniz.

En İyi Reenkarnasyon Filmleri

En İyi Reenkarnasyon Filmleri

En iyi reenkarnasyon filmleri arasında en popüler olanları I Origins, Cloud Atlas, Being John Malkovich ve Edge of Tomorrow gibi filmler yer almaktadır. Reenkarnasyon filmleri listemizde yer alan diğer filmler şu şekildedir:

  • Being John Malkovich
  • Magadheera
  • I Origins
  • Birth
  • Cloud Atlas
  • Enter the Void
  • Edge of Tomorrow

Yukarıda yer alan filmler kullanıcıların izlemekten keyif aldıkları reenkarnasyon filmleridir. Sizler de yukarıdaki filmlerden en beğendikleriniz yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Şimdi gelin bu filmlerin detaylı açıklamalarına birlikte bakalım.

Being John Malkovich (1999) – IMDb: 7.7

Being John Malkovich

Bu filmde film dünyasında iz bırakmış ve hayatının en şanssız dönemlerinden birisini yaşayan Craig adında bir adamın hikayesi anlatılıyor. Craig kuklacı olarak hayatını sürdürmektedir. Ancak mesleğin popülerliği az olduğundan dolayı yeterli miktarda para kazanamaz. Bunların yanı sıra karısı da kuklacı olmasından dolayı şikayet etmeye başlamıştır ve Craig’in hayatının oldukça kötü bir hale gelmiştir.

Sonunda Craig’in şansı döner ve bir şirkette kendisine iş bulur. Craig yeni çalışmaya başladığı şirkette Maxine isimli kadından hoşlanmaya başlar. Ancak Craig Maxine’in umurunda bile değildir. Şirketteki bir kapıdan tesadüf eseri geçerek John Malkovich görünümüne sahip olur. Daha sonrasında ise işler daha da karışacaktır.

Magadheera (2009) – IMDb: 7.6

Magadheera

Filmde başrolümüz, dublörlük yapmaktadır. Bir gün sevdiği kadını ve savaşçı olarak yaşadığı hayatını hatırlar. Reenkarnasyon ile şu an var olduğu hayatının içerisine doğmuştur. Ancak hafızasındaki önceki yaşamından her şey bulunmaktadır. Sevdiği kadının peşine düşer ve bunu yaparken onun için tehlikeli maceralara atılmaya hazır olmalıdır.

Eğer kore dizilerine de merakınız varsa yeni kore dizileri 2023 adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

I Origins (2014) – IMDb: 7.4

I Origins

I Origins filminin başrolünde Michael Pitt yer almaktadır. Filmde biyoloji uzmanının ve arkadaşlarının yaptığı deneyler ana konu olarak ele alınıyor. Bu araştırmaların sonuçları insanlar üzerinde büyük etkiler bırakacak keşiflere ön ayak olacaktır. I Origins filmi reenkarnasyon filmleri arasında göz atabileceğiniz en kaliteli yapımlardan birisidir. İzleme listenize almanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Birth (2004) – IMDb: 6.1

Birth

Filmde kocasını kaybetmiş Anna çeşitli sıkıntılar yaşamasının ardından günlük hayatına geri döner ve yeniden evlenmek ister. Bu isteğinin üzerine 10 yaşındaki bir çocuk Anna ile konuşur ve kendisinin ölen kocası Sean olduğunu söyler. Anna normalde bu tarz şeylere inanmasa da çocuğun söylediklerini aklından hiçbir şekilde atamaz. Daha sonrasında şu ana kadar aldığı kararları sorgulamaya başlayan Anna, duygusal bir boşluğa düşecektir.

Cloud Atlas (2012) – IMDb: 7.4

Cloud Atlas

Gelmiş geçmiş en iyi reenkarnasyon filmleri arasında gösterilebilecek Cloud Atlas; geçmiş, şu an ve gelecekte birbirlerine bağlanmış 3 insanın hayatını konu ediniyor. Filmde 1850 yıllarında yaşayan ve denizde yolculuk yapan Adam Ewing’i, 1930’larda yetenekli besteci Robert Frobisher’i ve robot garson Song Mi-451’i izleyeceksiniz. Tom Hanks’in başrolünde yer aldığı bu filmin yönetmenliğini Lana ve Andy Wachowski tarafından yapılmıştır.

Enter the Void (2009) – IMDb: 7.3

Enter the Void

2009 yılında beyaz perde ile buluşan bu film, Tokyo’da uyuşturucu çetelerinin bir üyesi olan Oscar isimli bir gencin hikayesini anlatıyor. Yapılan baskın sırasında ölümle burun buruna gelen Oscar’ın ruhu bedenini terk etmemeye kararlıdır. Bunlar yaşanırken Oscar’ın kardeşi Linda’nın başına kötü olaylar gelir. Sonrasında ise Oscar kardeşini korumak için elinden gelen her şeyi yapar.

Edge of Tomorrow (2014) – IMDb: 7.9

Edge of Tomorrow

Reenkarnasyon filmleri arasında en popüler filmlerden birisidir. Filmin başrollerinde Tom Cruise, Emily Blunt ve Bill Paxton gibi başarılı isimler yer alır. Filmde yakın gelecekte Mimics adlı uzaylı ile yaşanılan savaş ve diğer olaylar konu ediliyor. Savaş halihazırda devam ederken subay olarak görev yapan Bill Cage’in, yanlış anlaşılma sonucu ön cephede savaşması gerekir. İlk savaş esnasında öldürülen Bill gözünü açtığında cepheye ilk geldiği zamana geri döner.

Sonuç

Reenkarnasyon filmleri içeriğimizde sizlere kullanıcılar tarafından en beğenilen filmleri sunduk. Yukarıda yer alan listede beğendiğiniz filmleri gönül rahatlığı ile izleme listenize ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda izlediğiniz filmler hakkındaki düşüncelerinizi de yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu