Yeni Kore Dizileri 2023

Asya sineması gün geçtikçe birçok kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Özellikle de 2023 yılında çıkması planlanan yeni kore dizileri hayranları tarafından merakla bekleniyor. Gerek etkileyici senaryoları gerekse de zengin dizi setleri ve müzikleri ile Kore dizileri 2022 yılında Netflix dizileri arasında en çok izlenen diziler arasında yer almıştı. Yeni yıl ile birlikte birçok kaliteli yapım da izleyicileri ile buluşmak için gün sayıyor. Bu yazıda, 2023 yılında çıkacak Kore dizilerini sizin için derledik.

2023 Yılında Çıkacak Yeni Kore Dizileri

2023 yılının Ocak ayında bizleri birçok yeni kore dizisi bekliyor. Bu diziler fantastik, aşk ve çeşitli dramalara sahip pek çok konuda karşımıza çıkacak. 2023 Ocak Kore dizileri ise şöyle:

Brain Works

Brain Works

Yeni Güney Kore dizileri arasında ilk olarak Brain Works dizisi yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda Jung Yong-Hwa, Cha Tae-Hyun, Ye Ji-Won ve Kwak Sun-Young gibi oyuncular bulunuyor. Dizinin konusu ise bir sinir bilimci olarak çalışan bir karakterin başından geçenleri anlatıyor. İnançlarına göre hareket eden ve oldukça özgüvenli bir kişilik olan karakterimiz, kötü insanlara karşı merhamet etmeyen bir yapıya sahiptir. Heyecanlı senaryosu ile izleyicileri şimdiden heyecanlandıran Brain Works, yeni Asya dizileri arasında en çok merak edilen yapımlardan biri.

Payback

Payback

Yeni kore dizileri arasında merakla beklenen bir diğer yapım ise Payback. Dizinin oyuncu kadrosunda Lee Sun-Kyun ve Moon Chae-Won gibi isimler yer almaktadır. Bir para tüccarı olan karakterimiz, kanunlar ile işbirliği yapan bir kartele karşı savaşmak için her şeyini feda eden bir kişidir. İyiler ve kötülerin savaşını anlatan bu drama, oldukça heyecan verici sahnelere sahiptir.

Agency

agency

Bir reklam ajansında en düşük pozisyondan en yüksek pozisyona çıkan karakterin kariyerini anlatan bir dizi olan Agency, fakir bir aile geçmişinden gelen bir kişinin başarı öyküsünü anlatıyor. İş arkadaşları tarafından sadece paraya değer veren biri olarak görülen karakterimiz, bir kadının birçok zorluğa karşı elde ettiği başarı öyküsünü gerçekçi bir şekilde gözler önüne seriyor.

Poong, The Joseon Psychiatrist 2

Poong, The Joseon Psychiatrist 2

Oyuncu kadrosunda Kim Min-Jae, Kim Hyang-Gi ve Kim Sang-Kyung gibi oyuncuları barındıran dizinin ilk sezonu 2022 Ağustos ayında izleyiciler ile buluşmuştu. Dizinin ikinci sezonuna dair ise fragmandan başka bir ipucu verilmemişti. Bu nedenle, Asya dizileri fanları bu diziyi oldukça meraklı bir şekilde beklemektedir.

Psikopat kore dizileri listemize göz atın.

Crash Course in Romance

Crash Course in Romance

Romantik Kore dizilerini sevenlerin merakla beklediği bir yapım olan Crash Course in Romance, eski bir milli atlet olan ve şimdilerde bir garnitür dükkanı işleten bir kadın ile işinde oldukça başarılı olan özel bir eğitmen arasında geçen aşk hikayesini anlatıyor. Romantik anları sonuna kadar hissedebileceğiniz bu dizinin oyuncu kadrosunda ise Jeon Do-Yeon ve Jung Kyoung-Ho gibi isimler yer alıyor. Romantik yeni kore dizileri arayışında olanların kesinlikle göz atması gereken bir yapım olabilir.

Kakdu: Season of Deity

Kakdu: Season of Deity

Yeni çıkacak fantastik kore dizileri arasında yer alan Kakdu: Season of Deity, azrail ve özel güçlere sahip bir doktor arasında geçen bu aşk hikayesinde tanrı tarafından cezalandırılan bir azrail yer alıyor. Her 99 yılda bir kendisine benzeyen bir vücutta dünyaya gelen azrail, ölmeyi hak eden insanları diğer dünyaya göndermek ile görevlidir. Bütün hayatı boyunca yalnız kalan karakterimiz, bir adam ile tanışır ve hayatı hiç olmadığı kadar farklı bir şekilde ilerler.

Fantastik Kore dizilerini seviyorsanız, Vampir Konulu Kore Dizileri listemize de göz atabilirsiniz.

Run Into You

Run Into You

Kariyerini bir yayın istasyonda sürdüren karakterimiz, sakin ve açıklı sözlü bir kişidir. Geçimini yazar olarak sürdüren bir kadın ile tanışır ikilinin hayatları hiç olmadığı kadar başka bir boyuta sürüklenir. Kendilerini bir anda 1987 yılında bulan ikili, bir cinayet davasını çözmeye çalışmaktadır. Doğa üstü kore dizilerini sevenlerin heyecanlı bir şekilde etkileneceği bu dizi ise 2023 yılının Ocak ayında sevenleri ile buluşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu